| JessicaJess30 a întrebat:

Hei. Am 14 ani si am destul de multe cosuri si vreau sa am tenul perfect. Credeti ca se poate? Daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| Neuronul a răspuns:

Mănâncă sănătos. Nu mai bea sucuri cu acid, fă sport şi bea multe lichide. Coşurile nu for dispărea peste noapte, dar în timp problema se va remedia! happy

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Consulta un dermalog.
Trebuie sa iti ingrijesti zilnic tenul, sa il speli dimineata si cu o lotiune speciala (ex clereasil, clearskin) sau demachian (nivea, garnier etc). Nu cu sapun! Nu iti atinge tenul. Foloseste tratamentul recomandat de dermatolog si o sa fi ok. Nu uita sa bei apa multa si sa mananci cat de cat echilibrat (multe fructe, legume).

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tratamente, alimentatie sanatoasa, sport si varsta te vor ajuta.

| matrix100 a răspuns:

Poti doar sa ameliorezi aceasta probleme cu diverese tratamente, creme dar sa ai tenul nu se poate

| cristinela4 a răspuns:

Se poate, spalăte pe față cu apă în care sa adaugi o lingură de sare de mare! Baftă!

| bombonika1799 a răspuns:

Aceeasi problema cu cosurile a avut-o si eu..sa iti zic ce am facut: mai intai trebuie sa stii ce fel de ten ai(normal, gras, sensibil sau mixt) pentru a sti ce produse sa folosesti..trebuie sa te speli pe fata de cel puin 2 ori, chiar daca nu te-ai machiat, nu folosi sapun orice ar fi..foloseste un gel de curatare sau un demachiant, o apa micelara, gasesti tu. dupa foloseste o lotiune tonica pentru a fi sigura ca ai tenul bine curatat, iar la final aplica o crema de fata, pentru a hrani fata..nu trebuie sa o lasi sa se usuce deoarece glandele sebacee vor produce si mai mult sebum= mai multe cosuri..foarte important este sa nu mai bei sucuri accidulate sau sa mananci ciocolata si tot felul de prostii deoarece foavorizeaza cosurile, mananca mai rar si foarte putin..bea multa apa si fa miscare..chiar sper ca te-am ajutat, eu asta fac acuum si chiar da roade

| k3er0s3x a răspuns:

Hei.Desigur ca se poate. Exista nenumarate de motive dar eu zic ca cel mai eficient este crema nivea! Ma dau zilnic cu ea si isi are efectul!

| MarianaAlexia a răspuns:

Sa nu mananci ciocolata, seminte de flloarea soarelui si sa nu bei CocaCola! I-ati argila si date de 2 ori pe zi si i-ati un produs bun de la Gerovital. Sper ca te-am ajutat! Funda? :*