| Bobbless a întrebat:

cum pot sa devin o persoana mai buna la suflet? Adica eu is cam egoista de fel si zgarcita si vreau totul doar pentru mine, nu sunt cu toata lumea amabila doar cu cei care imi convine mie, cu fratele meu mai mic mereu ma comport urat si uneori ma intristez gandindu-ma daca as fi in locul lui., pe mama mereu o fac nebuna si proasta si in toate felurile. Uneori fac crize din nimic doar din motivul ca, chiar nu se pot realiza mofturile mele in acel moment. Nu sunt deloc respectoasa cu parintii mei, comentez des si nu imi place! As vrea sa ma schimb in bine dar nu prea stiu cum. Ajutati-ma! sad

Răspuns Câştigător
| ADRIANA90s a răspuns:

Poate ar fi mai bine daca ai face si tu compromisuri...Sa incerci sa lasi de la tine si sa nu vorbesti asa cu parintii tai, ca pana la urma ei o sa iti fie mereu aproape cand vei avea nevoie, iar prietenii nu. Stiu si eu cat de sacaitori pot fi uneori cu toate intrebarile lor si cand fac din tantar armasar. Se agita prea mult cu scoala si sunt prea fricosi, dar daca stam sa ne gandim, si noi ne facem griji in privinta lor cand intarzie de la serviciu sau cand se lovesc, ne doare si pe noi sufletul. Daca nu ne-ar iubi, nici nu s-ar chinui cu noi sa ne creasca. Nu poti face altceva decat sa lasi de la tine, mai mult nu stiu ce sa iti zic. Sper ca te-am ajutat.

| blondutzata a răspuns (pentru ADRIANA90s):

Ooo ce frumos raspuns ai datsad chiar ma induiosat happy o sa imi fie si mie de folos

7 răspunsuri:
| blondutzata a răspuns:

Avem aceeas problema din pacate ma cert in fiecare zii cu mama o fac " tampita crizata" cu tot ca eu sunt cea crizata happy si nu le respect sad dar de fiecare daca cand iti vine crizele sau iti vine sa tipii sa plangi......sau cand vrei sa nu dai ceva cuiva gandeste-te ca dumnezeu iti da inzecit :* sper ca te-am ajutat scumpoo

| FadetoBlack a răspuns:

Bună!
Cum putem să te ajutăm noi?
Aşa eşti tu!
Tu trebuie să te schimbi!
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand este bine ca recunosti. Cel mai bine ar fi sa te gandesti de doua ori inainte sa vorbesti si sa ii asculti si pe ceilalti. O poti lua cu pasi mici. De exemplu, invata sa oferi. Dar din dar se face rai.
Gandeste-te ca alti copii/adolescenti nu au ce ai tu, asa ca apreciaza ce ai, pentru ca intr-o zi poate iti va fi mai rau.
Sper ca to-am fost de ajutor happy!

| spi a răspuns:

Si eu sunt la fellaughingincerca totusi sa fii cu familia mai buna ceilalti nu merita.o sa te tradeze si cel mai bun prieten la un moment dat..are dreptate anonim..incerca sa te duci la biserica si te vei mai linisti sufleteste.)

| Anonim1122334455 a răspuns:

Roaga-te.si sunt cat se poate de serioasa.

| ancafilip54 a răspuns:

Măcar bine ca ai deschis ochii la timp privește partea buna mereu și lasa gândurile negative spre gaura neagră al nisipului mișcător? all people hands up