| lafamiliaa a întrebat:

Am si eu o intrebare am 16 ani si de 2 zile incerc sa ma bronzez iar bronzul se prinde foarte greu iar peste 1 saptamana dispare si vreau sa-mi recomandati ceva orice sa am un bronz frumos fara sa mi se decojeasca pielea si sa persiste, si pe fata nu stiu cum sa fac ca pe fata bronzul se prinde cel mai greu din ce cauza o fi? Am auzit ca uleiul de masline iti face un bronz frumos da nu prea persista asa este?

Răspuns Câştigător
| Nimic special a răspuns:

Uleiul de masline este foarte bun ca lotiune, se lupta bine cu razele soarelui, are grija de pielea ta.
Poti incerca si cu un auto-bronzantbig grin [ ar fi o idee] happy
si trebuie respecatate orele de stat la soare dimineata pana al ora 1. apoi dp ora 2 sa mai stai.happy

7 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Nu mai cauta acel bronz ca o sa ajungi afro americanca... apropo ar trebui sa ti fie putina frica de cancer de piele.

| dragosh a răspuns:

Du`te la magazine cu accesorii pentru plaja si cere`le sa iti dea spray pentru bronzat.Il aplici pe piele uniform si dupa numai ai treaba.

| anotherchild a răspuns:

Asta nu depinde de ceea ce folosesti.
Asta depinde de pielea corpului tau!

| AleXandraDoll a răspuns:

Salut! In primul rand trebuie sa folosesti creme cu protectie ridicata si seara iti poti face o masca din iaurt si castraveti dati pe razatoare pe care o aplici pe toate zonele care au fost expuse la soare. Sper sa dea rezultate! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine nu ma deranjeazadar bronzul. Daca vrei un bronz du-te la plaja si stai toata ziua la soare da sa te intorci pe ambele parti ca sa nu te arzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul ca te bronzezi greu iar pe urma bronzul se duce se datoreaza probabil melaninei. Melanina este un pigment ca un fel de crema cu SPF: atunci cand stai la soare, melanina te apara impotriva razelor solare si te bronzezi. Cred ca nu ai multa melanina. Incearca sa te dai cu niste creme cu SPF ridicat in cazul acesta. De asemenea, poti incerca si un auto-bronzant.
PS: Pe fata bronzul se prinde mai greu pentru ca acolo nivelul melaninei este mai scazut.

| babyC a răspuns:

Hidrateazate exagerat de bine, bea freshuri de morcovi si bronzul tau va dura mai mult si il bei obtine i repede.foarte iportant in orele de varf sa folosesti n factor de protectie ca a nu te belesti, in restul orelor unt de cacao, ulei de masline, cat mai mult pe piele.intr-o sticla cu pulverizator iti storci vreo 3 lamai si umli u apa si cat stai la soare din 5 in 5 min te pulverizezi cu apa succes