| anonim_4396 a întrebat:

Este prima data cand vreau sa ma fac pe picioare (am 20 de ani) si nu stiu cu ce sa ma fac, cu aparat de ras sau cu bic-ul? Si daca aparat de ras se poate si un exemplu (pe eMAG sau o poza)

12 răspunsuri:
| Bogdan_Cyclamen_1986 a răspuns:

Gandeste-te mai bine la o solutie pentru epilare definitiva. intr-adevar actorii arata mult mai bine epilati... dar pana atunci e bun si bic-ul is unele la 4-5 lei mai bune

| Alexand3ru1 a răspuns:

Fa-te cu masina de tuns, fara nici-un numar, apoi cu orice bic.

| Daniela_Madalina_1999 a răspuns:

Buna! Iti spun din propria experienta ca le-am incercat pe toate. La bic creste foarte repede si de indeseste, cu crema nu mie una nu imi place deloc. Si acum mi-am cumparat epilator..chiar daca doare groaznic.

| allexb10 a răspuns:

Cu aparatul de ras, m-am facut eu si este bine, nu te iriti, si o sa se vada gambele bine. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti sugerez sa te epilezi la un salon sau singura. Eu fac asta de cativa ani buni si mi s-a rarit parul si imi creste mult mai greu.

| anonimg a răspuns:

Ca baiat nu iti recomand sa elimini parul de pe picioare.

| AliGab a răspuns:

La mine cu aparatul de epilat (cel electric care smulge firele de par) este cel mai eficient. Epilarea o fac la 2 chiar 3 saptamani si parul nu mi s-a indesit. Dezavantaj: durerea. Solutie: faci un masaj energic prin frecarea cu palma pe zona care se epileaza pana ce pielea se roseste un pic, dupa care epilarea cu aparatul nu mai doare asa tare.

| Violleta2022 a răspuns:

Te pregatesti de parada gay-lor?

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Violleta2022):

rolling on the floor) maximă.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa te duci sa-ti faci si unghiile, sa-ti pui cercei si sa-ti dai cu ruj. Asa vei ajunge ca in articolul asta: http://bit.ly/2FGIfzI

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor E baiat cu hormoni feminini.

| wonderwoman123 a răspuns:

Incearca cu aparatul de epilat cu laser. Ala face ca parul sa iasa peste 8 saptamani. Cu aparatul de ras iti poti irita pielea, si cu bigul face ca parul sa iasa mai repede. Stiu ca e cam scump un aparat cu laser pentru epilat (eu am unul de la Philips care a costat vreo 650 de lei si de care sunt ff multumita) dar merita