| petrovicimarius98 a întrebat:

Vreau si eu o tehnica de albire a dintilor / de indepartare a cariilor / tartului(sau cum s-o numii). Am mai citit alte topicuri si de o saptamana am inceput sa ma spal cu Bicarbonat, dupa cu pasta de dinti. E bine sa continuii asa? Sau daca nu cu ce m-as mai putea spala ca sa mi se albeasca dintii. Dau funda daca se poate nu vreau link-uri! :*

Răspuns Câştigător
| Dennisz a răspuns:

Bicarbonatul in combinatie cu alte "mirodenii ale casei" poate da rezultate neasteptate.
Ai aici 3 metode de albire a dintilor.
--> http://www.andreearaicu.ro/......a-dintilor

3 răspunsuri:
| eternitate15 a răspuns:

Deci,chestia cu bicarbonatul si zeama de lamaie e buna...doar ca nu trebuie sa o folosesti prea des deoarece dauneaza smaltului dintilor...deci,o tehnica naturala si care cred ca da rezultate daca o faci asa cum trebuie: ia cativa capsuni, sdrobeste.i putin intr.un paharel sau in ceva apoi baga periuta de dinti iacolo, si spala-te pe dinti...capsunii au un efect miraculos asupra dintilor happy

| IngerasulMicutz a răspuns:

Poti incerca cu sare...pt albirea dintilor, am auzit ca e buna metoda

| munteanmaria a răspuns:

Mai bine du-te la dentist