| NYØ2002 a întrebat:

Stiu ca sună ciudat! E posibil din negru sa te faci alb?
De exemplu mereu mama imi spune ca ma mai deschid cu timpul! Imi spunea mama ca cand era mica era mai neagra ca mine! Mama mea nu e alba acum ca laptele dar are culoare acceptabila!
Eu sunt inchis la piele:Brunet/creol cam pe acolo!
Eu pe tot corpul am nuante diferite! De exemplu pe fata si gat sunt inchis si pe picioare, burta dunt mai deschis!
Eu mereu incerc cat de mult pot sa nu mai stau in soare, dar tata mă ia la treaba in soare si eu imi pun crema antibronz de spf 50!
Mama imi spune ca mai negru eram vara trecuta!
Eu am 18 ani!
Unchi-miu pe la 18-19 ani era inchis, inchis la piele iar acum are 22 si am observat ca e mai alb!

43 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Da, unii se inchid, iar altii se deschid, pana pe la 20 de ani; oricum esti destul de deschis pentru orice scop practic, dupa fotografie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu te stresa, nu se va lua nimeni de tenul tau. Circula doar glume despre cei mai negri, la noi in tara. Nu se da nimeni perfect.
Am un prieten mai "negru" din copilarie, odata cu maturizarea, s-a mai deschis. Cand era mic, era mult mai negru, mai si mergea an de an la mare, ziceai ca e afro. Acum e doar brunet, tenul ii bate spre alb.
Dar cum spuneam, nu te stresa cu amanuntul asta, culoarea pielii chiar nu e o problema.

| StrongHeart a răspuns:

Wtf co*e, fii tu insuti.
Tu trebuie sa te accepti pe tine in primul rand asa cum te-a conceput mama natura.

| NYØ2002 explică (pentru StrongHeart):

Nu ma accept pana cand o sa fiu intr-o relatie

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NYØ2002):

Nu breh, era bolnav. Nici macar atita nu ati aflat pana acum?

| StrongHeart a răspuns (pentru NYØ2002):

Atunci bafta sa gasesti pe cineva care sa te accepte cand tu nu te accepti pe tine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Torni o galeata de vopsea albă pe tine si gata esti alb, sau smîntînă că este mai gustoasă.

| doctorandus a răspuns:

Dap, japonezii sunt foarte albi daca nu sunt bronzati si maro daca sunt bronzati. Japonezii care nu stau la soare sunt mai albi ca majoritatea romanilor.

| mdc98 a răspuns:

De ce ai vrea sa te inchizi cand toata lumea prefera pielea mai bronzata?

| NYØ2002 explică (pentru mdc98):

Vrei sa spui ca de ce as vrea sa ma deschid! Eu vreau sa am o culoare acceptabilă, nu imi doresc sa fiu blond sau alb ca laptele! M-am saturat ca toti sa ma jigneasca si sa ma faca tigan!
Daca vrei sa ma cauti pe insta:nyoentox2002

| doctorandus a răspuns (pentru mdc98):

De fapt nu: la japonezi e sic sa fii cat mai alb, ca nobilii nu ieseau in trecut la muncile campului si d-aia erau mult mai albi ca restul.

| Cristina788 a răspuns:

Dacă încerci diverse tratamente iti distrugi pielea.
Rămâi așa cum te-a lasat Dumnezeu
De exemplu îmi plac băieții bruneți, nu ăia albi ca varul.

| NYØ2002 explică (pentru Cristina788):

Pai eu nu vreau să fiu alb ca varul! Eu vreau sa fiu mai deschis cu cateva nuante adica sa fiu acceptabil, nu alb ca varul!
Multi imi spun ca nu sunt Brunet, is negrucrying(! Daca vrei facem schimb de Facebook-uri