| ChristineLoveYa a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati...Am 167 cm si 56 kg si va rog sa-mi dati si mie un regim care sigur functioneaza nu conteaza cat de strict este...sa slabesc in scrut timp 10-15 kg.multumesc anticipat! fundita

Răspuns Câştigător
| ale a răspuns:

Buna.In primul rand nu poti sa slabesti asa de mult intr-un timp scurt si in al2lea rand vrei sa ajungi anorexica sau sa te sinucizi? la inaltimea ta, greutatea este ideala. ok, daca tu nu esti multumita de corpul tau te-as sfatuii sa faci miscare sau sa te apuci de un sport, cum doresti.Nu exista un regim care sa functioneze, dupa curele de slabire pui si mai multe kg in plus. Ce ar trebui sa faci tu este sa iti schimbi putin stilul de viata.Sa faci miscare de 3 ori pe saptamna(alergare, bicicleta, banda etc) si cateva exercitii de tonifiere(pentru abdoment, brate, picioare etc)
Apoi ai grija la alimentatie: renunta la mancarea nesanatoasa gen fast food, dulciuri, prajeli, bauturi acidulate gen coca cola si mananca mai multe frute si legume proaspete.Nu uita de carnea alba(peste, pui) care este foarte buna, supe usore de legume.Renunta la painea alba si inlocuieste-o cu cea integrala, consuma lactate dar cu putine grasimi.Bea 2 l de apa pe zi si fa cat mai multa miscare, fa orice activitate doar sa nu staihappy
si REZULTATELE NU VOR Inceta sa apara
mult succes
ps:daca ai nevoi de ajutor lasa-mi id-ul la mesaje

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Imi vine sa-ti zic vreo doua...
De fapt, intra pe http://www.mypyramid.gov/ gasesti destule informatii utile. Parerea mea este ca tu ai nevoie doar de sport, sa iti redistribui greutatea, sau de psihoterapie in cazul in care esti anorexica, nu stiu in care din astea doua cazuri te incadrezi. :-?

| curiozitatea a răspuns:

Un raspuns simplu si direct : la farmacie intreaba de asa ceva.intreaba de ceai pentru slabit. ete ffff bun. in maxim 7 zile ai rezultate dorite. asa a fost o prietena de-a mea. de la 70 de kg a ajuns la 59... 60 cam asa. Funda?