| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si imi doresc la nebunie sa ajung cantareata.Multi mi-au spus ca ci cant super si am sanse.Am facut o trupa si vrem sa inregistram o melodie si sai facem si videoclip.credeti ca daca caontinuam asa o sa reusim?
O profesoara de canto mi-a spus ca am sanse cu voce pe care o am.
Dati-mi sfaturi, cum credeti ca voi pute reusi?

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| smilerz19 a răspuns:

Ca sa ai mai multe sanse, invata sa canti si la un instrument.Cam atat pot sa iti zic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum vrei sa faci un videoclip, fara manaher, fara casa de discuri? laughing

| zxsds a răspuns:

NU renunta la visul tau, cand te vei face putin mai mare vei sti exact daca vrei sa fi cantareata sau nu. Acum esti micuta si nu cunosti prea multe...
Pana atunci, exerseaza!

| acblabla a răspuns:

Nu vreau sa-ti ruinez visele, dar in Romania nu prea ai sanse, adica trebuie sa te chinui extrem de mult sa ajungi sa te vada cineva din domeniu. De videoclipu nu stiu ce sa mai zic, la varsta ta, nu prea are rost, is bani aruncati pe fereastra. Eu zic sa mai astepti cativa ani, intre timp sa mai exersezi eventual, si mai incolo sa te gandesti la asa ceva. Tine cont si de faptul ca vocea ta se va schimba in urmatorii ani, si te vei schimba si psihic, si poate n-o sa-ti mai placa asa de mult sa canti.
Anyway, succes in continuare!

| deea9707 a răspuns:

Ajutati-ma

| deea9707 a răspuns:

Smilerz19 stiu sa cant la chitara, merge?

| deea9707 a răspuns:

Smilerz19 stiu sa canta la chitara, merge?

| deea9707 a răspuns:

A si pot sa fac videoclipul, dar nu stiu daca asa pot sa continui

| rockstar_8594 a răspuns:

Pai continuatzi sa cantatatzi ca altfel nu vei stii daca va merge sau nu, du-te la canto, si dka ai o voce frumoasa du-te undeva sa te inscrii intr-un concurs ceva, dar numai dupa antrenamentwinking

| rockstar_8594 a răspuns:

Du-te pardonlaughingm-am grabit

| rockstar_8594 a răspuns:

Du-terolling on the floorce am frate?