| maria232 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu la ce facultati as putea merge,si care ar fi cea mai avantajoasa,tinand cont ca am terminat la filologie. Daca este nevoie, si necesar, acor Funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MhPnr a răspuns:

Facultatea de limbi / Facultatea de litere.:* fundita puppy dog eyes?

4 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Buna! in primul ran dconeaza spre ce materii ai inclinatie, ce profesii crezi ca ti se potrivesc si ce iti doresti tu sa faci in viata. ca absolvent al profilului de filologie, poti opta, teoretic, pentru orice afcultate, dar tinand cont ca nu ai facut in liceu suficienta amtematica, fizica, biologie, chimie, informatica, ai putea alege din urmatoarele facultati:
Drept
Litere
Istorie
Filozofie
Psihologie
Geografie si Geologie

| MhPnr a răspuns:

Pedagogie sau medicină. asta depinde de tine ce vrei, ce îţi place ţie. Dacă ai terminat filologie ar fi bine să mergi pe ceva gen profesoară, învăţătoare sau să te faci translator, sau chiar pe avion. se caută. succes :*

| maria232 explică (pentru MhPnr):

Ca sa fiu translator.ce facultate merge cel mai bine? multumesc :*

| MhPnr a răspuns (pentru maria232):

Facultatea de limbi / Facultatea de litere.:* fundita puppy dog eyes?

| maria232 explică:

VA multumesc mult!