| Franci2 a întrebat:

Buna, știe cineva dacă aș putea face curs de coafor cu 11 clase? Va rog sa-mi spună cineva care știe sigur, mulțumesc!❤️

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Evident, ca poti.
Sunt o gramada de firme acreditate, care tin asemenea cursuri de calificare.

| Franci2 explică (pentru Bula):

Cum adică "acreditate "?
Și la cursuri de coafor te referi?

| Bula a răspuns (pentru Franci2):

Da, inclusiv.
Si la "somaj" se facasemenea cursuri, din cand in cand, dar - de obicei -. sunt mai slabe.
Daca faci cursul la o firma particulara, atunci deseori nu platesti si te angajeaza la firma (calificare la locul de munca) sau plateste cursul o firma, care-si cauta angajati.
Deseori, langa asemenea cursuri se tin si alte cursuri asemanatoare: frizerie, manichiura-pedichiura etc.
Daca ai gasit o asemenea firma, este bine sa inveti mai multe meserii inrudite, fiindca niciodata nu stii ce va dori clientul (mai ales daca mergi la el/ea acasa!