| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea fi mai încrezător pe mine? Mi-e frică să mă arăt/vorbesc cu oamenii, mai ales pe internet. Orice sfat?

6 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns:

Trebuie sa fii practic si sa fi tu insuti(mai bine sa spui o prostie decat sa taci) iesi in lume si vorbeste, cand vei vedea cat de prosti si hidosi sunt altii ai sa te minunezi

| cezar003 a răspuns:

Si eu am fost timid si retras la fel ca tine,am spart gheata cand am lucrat in marketing,am fost aruncat in gura lupului fara sa stiu nimic despre el... apoi mi-am amintit de toate armurile care le aveam la indemana si devenisem deja considerat un bun orator si chipes,trebuie sa iesi din acea falsa imaginatie despre tine si sa te arunci unde este mai greu, vei remarca ca o multime de oameni te vor aplauda si te vor aprecia, gandeste-te ca unii nu au un picior altii nu au mana, tu ai de toate, cand ai sa-ti afli secretul si puterea ta, ai sa ti dai seama cat timp ai pierdut degeaba

| anonim_4396 explică (pentru cezar003):

E greu, mai ales când nu te susține nimeni... Apreciez happy

Răspuns utilizator avertizat
| gabbyella200051 a răspuns:

Trebuie sa realizezi faptul ca esti unic in felul tau. Exista persoane care tin la tine si te respecta. Esti cel mai bun si puternic asta trebuie sa fie sloganul tau

| Mirodoni_Nicoleta_1972 a răspuns:

Hei nu ai de ce...nu exista oameni perfecti toti avem defecte..si dantem unici in felul nostru....nu trebuie sa fi musai frumos destept sau sa ai alte calitati duin acestea ca sa poti socializa, sa poti comunica..sau m ai bine zis poti comunica usor cu oameni care au idei asemanatoare tie.