| numesiprenume0 a întrebat:

Cum se poate angaja o persoana cu handicap(cu diploma de bac) la stat?
Aceste persoane au prioritate sau cel putin pentru a nu fi discriminate au un numar de locuri exclusive pe langa cele obisnuite la care poate participa oricine. Chiar si asa nu am gasit pe nici un site al ministerelor aceste locuri sau cum s-ar putea angaja la o institutie publica o persoana cu dizabilitati. Ofer funda!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"o persoana cu handicap... au un numar de locuri exclusive "

nu mami, in afară de parcări, n-au că altfel i-ai discrimina pe ceilalți.

| Lioana a răspuns:

Nu exista locuri speciale pentru persoane cu handicap la stat. La stat chiar si cei sanatosi si intregi la minte si la trup intra doar cu pile. Poti sa fii cel mai destept si competent ca nu te angajeaza daca nu te recomanda cineva din interior.

Răspuns utilizator avertizat