| Sadop a întrebat:

Medic legist, ofiter de politie, ofiter al Fortelor Terestre, procuror.
Cam acestea ar fi principalele mele optiuni pentru o viitoare meserie. Ar mai fi Informatica ( sunt la mate-info, intensiv info ), insa nu sunt asa de atras in acest domeniu.
Ce parere aveti?
Daca mi-ati putea oferi detalii, pareri, informatii as fi recunoscator.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ehem, procuror, lol. E buna gluma asta. Ai sanse mult mai mari ca medic/militar. Daca faci medicina poti cumva sa te duci dupa/inainte/in timpul facultatii in armata si poate te faci medic militar. Daca nu ai PILE puternice sau A DRACULUI DE MULTA RABDARE, nu te agita cu visele gen procuror.

| Sadop explică (pentru KodrutZ):

A, da, uitasem.
Medicina legala sau militara.
Multumesc pentru sfat!