| lSarcastiquel a întrebat:

Pot sa fiu respinsa la Academia de politie daca am niste "pungi " sub ochi? Se pun ca semne? As incerca sa scap de ele dar sunt ereditare si nu stiu daca pot pica din cauza asta. In rest operatii nu am, tatuaje si cicatrici nu.
Dar din cauza vergeturilor?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca ti se vor da teste medicale sa faci, pentru ca pungile de sub ochi, ori sunt de la probleme de rinichi, ori de la oboseala masiva (nedormit noptile).
Vergeturile nu se pun, alea sunt crapaturi ale pielii si nu conteaza, doar sa nu fii peste baremul de greutate.
Adica, limita normala este 10kg mai putin decta inaltimea.
Exemplu: daca ai 1.70m trebuie sa ai 60kg.

| lSarcastiquel explică (pentru Violleta2022):

Imi voi face iar analize cat de curand, dar asa are si tatal meu si tin minte ca de mica le am. Stiu ca se pot mosteni, singura cale sa le indepartez ar fi o operație. Insa daca nu imi afecteaza sanatatea, nu vad de ce as face-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing
Alea nu sunt semne, ala este corpul tău. Nu, nu poți sa fi respinsă.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Nu rolling on the floor, alea nu sunt semne. Dacă examenul medical e in regula treci.

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Tot ce trebuie sa stii despre admiterea la academia de politie si Cicatrici si semne distinctive vei gasi in acest articol: https://www.academiadepolitie.com/......-a600.html