As vrea sa îmi fac o pensiune langa o manastire si as vrea sa îmi dati idei pentru constructie.
As vrea sa stiu daca pot topi aluminiu(doze si cateva tevi) in conditii casnice. Din cate stiu aluminiul se topeste la aprox. 660 *C. Precizez ca stau la curte si am posibilitati mai largi. Astept...? (mai mult)
Buna Ieri mi- a montat mesterul gresie pe hol, circa 12mp, a folosit distantiere si adeziv de la ceresit cm9. Astazi cand am calcat pe ea mai multe placi au crapat. Cand le- am indepartat adezivul...? (mai mult)
Stiu ca extractul de stevia rebaudiana (stevia dulce) este sanatos fata de zaharul alb. Dar fata de zaharul brun? Eu ma gandeam sa inlocuiesc zaharul cu stevia. Este vreo problema, avand in vedere ca ...? (mai mult)
Cum pot afla concentratia de alcool din vinul de casa? Precizez ca am facut vin si nu mi se pare ca a fermentat bine dar gustul este de vin nu de must.
Hei. Caut URGENT pistol de lipit ieftin! Dau funda pentru cel mai bun site! Multumesc anticipat
Sigurantele automate, ma refer la cele care trebuie ridicate in sus (daca s- a produs o supratensiune sau ceva) ele au numar de cate ori pot fi ridicate in sus sau teoretic se poate ori de cate ori se...? (mai mult)
As dori sa ma ajutati in legatura cu site-uri, idei de a-mi decora casa de craciun cu ajutorul unor decoratiuni facute manual :)
Eu am la 11 ani 47 de kg deși nu arăt de mai mult de 40 kg, Și nu prea pot sa mă abțin la dulciuri... dacă știți spuneți- mi și mie o metodă cum să slăbesc aproximativ să ajung...? (mai mult)
Vreau sa arunc un frigider si un congelator, stie cineva cum fac? Nu am masina si nu stiu nici un punct de reciclari pentru asa ceva. Am cautat pe net si am gasit un site reciclo nu stiu cum care cica...? (mai mult)
Mai pot folosi centrala pe lemne daca nu mai pot folosi boilerul? boilerul nu l mai pot folosi din cauza ca s a stricat pompa din fantana si momentan nu o pot repara, daca scot pompa din priza a boilerului...? (mai mult)
am si eu o problema cu un filtru de cafea. De la un timp, cand il pornesc "scuipa" 2, 3 stropi de apa si in rest nimic, ramane asa. Care sa fie problema?
De ce dupa ce consum apa rece imi scade presiunea la vasul de expansiune de la 3, 4 bari pana la aproape de zero, si urca foarte greu inapoi, avand in vedere ca am consumat doar o galeata de 10 litri...? (mai mult)
Am si eu nevoie de parerea unui electrician. Locuiesc la tara si am instalatia electrica veche pe aluminiu. Am observat in tabloul electric ca pe o siguranta de nul mai este legat in plus inca un...? (mai mult)
Sault vreau sa schimb cauciucurile pe fata la un tractor u445 dt si nu stiu daca imi merg 8.3 pe 20 daca pe spate am 13.6 pe 28. Momentan am pe fata 7.5. Multumesc frumos!
Mi- am luat o hota decorativa http://www.emag.ro/hota- decorativa- akpo- wk- 5- rondo- turbo- 60- cm- putere- de- absorbtie- 320mc- h- 1- motor- alb- wk- 5rondoturbo60alb/pd/D8C7ZYBBM/ si nu ...? (mai mult)
Odata cu kitul de evacuare la centrala in cutie erau si doua chestii rotunde albe ca niste bratari alea ce rol au., eu am omis sa le pun.
Recent am cumpărat o hotă decorativă care are burlanu e evacuare 90 pe 90 (mm)(pătrătată
Aveți idee dacă sculele electrice Matrix sunt bune?
As dori sa aflu de unde pot sa cumpar silicon, sau pasta de silicon pentru a face o matrita. Siliconul este facut din combiantia a doi componenti? Care sunt acestia si de unde se pot obtine?...? (mai mult)
Va rog un ajutor urgent, este foarte important. Am gasit in mobila din lemn din bucatarie, mici gaurele noi, parca facute de o bormasina, si din care curgea rumegus proaspat. Cred ca sunt...? (mai mult)
Salut, am si eu o iepuroaica. Am dat- o la monta inainte si nu a ramas gestanta. Inainte avea tatele mici, de abia se simteau, iar luna trecuta in octombrie, pe 16, am dat- o. Acum e 14 si tatele...? (mai mult)
Detin o Drujba Sihl 08- S ..model vechi... fara aparatoare. As dori sa achizitionez lant pe aceasta drjba dar nu gasesc. Pasul lantului este de 404"..are 30 dinti taietori si 60 dinti ghidaj...si o ...? (mai mult)
Neața TPU Am o camera mica sa cred eu 5m×3 Si mereu fac curat si nu se termina mizeria(nu este foarte mare mizerie) sa imi dati niste idei despre curatenie Acum altceva Vreau niste idei despre...? (mai mult)
Cat m-ar costa intretinerea pe timpul iernii, pe o persoana/garsoniera, in Bucuresti? Multumesc.
Salut la cat timp se opreste si porneste la voi centrala? La flacara ma refer.
Vreau sa- mi iau Adio de la blocuri si sa ma mut la tara, si m- ar interesa cat ar costa un pamant mic pe care se poate construi o casa si tine niste animale.Dar mi- ar placea sa am o casa la aer liberi...? (mai mult)
Cine a inventat copacii,florile si tot ce tine de gradina si plantatie? Adica semintele au fost inventate,descoperite sau create, sau de unde vin ele?
Inca o intrebare din partea mea. Stau la casa dupa cum stiti sau aflati acum si in baie care o fac acum tot asa provizoriu pana se va renova toata casa, as dori sa montez o cabina de dus cu hidromasaj ...? (mai mult)
Daca este vreun electrician printre noi: Doresc sa duc un racord monofazat, de la casa (insa alimentat imediat dupa contor), pana la garaj, unde estimez consum de pana la 4kW. Este vorba de aproximativ...? (mai mult)
Salutareee, Are cineva o scheme electronica cu un vu-metru ceva preferabila cu tranzistorii si daca se poate in mare parte si schema de cablajj?, Funda!
Exista in Iasi apartamente cu un etaj, adica ma refer sa fie apartamentul propriu zis si inca unul deasupra toate in unul?!
Cati metri patrati de folie din plastic trebuie sa cumpere cineva pentru a acoperi o sera cu dimensiunile 10mX8mX1,40m? Sunt patru fete laterale si acoperisul este dreptunghiular!
Mi- am cumparat o masina de spalat Beko cu functie pet si nu stiu cum sa o activez pentru ca in cartea ei nu gasesc nici o explicatie despre folosirea functiilor auxiliare, va rog sa ma ajutati si pe ...? (mai mult)
Buna seara azi am inceput un apartament si vreau sa pun gresie in bucatarie si holl doar ca am intampinat o mare problema jos este linoleu si nu merge desfacut absolut deloc exista vrun adezis sa dau peste...? (mai mult)
Am o problemă cu hornul, din el se scurge smoală direct în cazan. Spuneți-mi vă rog frumos cum îl pot curăța...
Cati bari are presiunea de la chiuveta?
Unde pot gasi o usa din sticla curbata pentru cabina de dus, cabina mai are o usa tot asa, usa s-a spart in timpul montarii, am nevoie de una la fel.(cabina este cu hidromasaj )
am un motor briggs&stratton de 12 hpsi nu imi inchide bine supapa la evacuare.ce se poate intampla daca merg cu ea asa?
Am cumpărat o soba de teracota din magazine.De ce iese fum cand lemnele nu mai ard cu flacara. Cand lemnele mocnesc, iese fum in casa. Nu pot sa-mi explic de ce. Nu se intimpla la fiecare foc.
Se poate lipi soba si cu pamant negru? Ca pamant galben nu am si nu vreau sa cumpar.Si daca nu merge cu pamant negru cu se se poate in afara de pamant galben? Sa spuna cei care stiu si au experienta. ...? (mai mult)
Bună tuturor aș avea nevoie de informații. Am betonat înăuntru în casă în bucătărie pentru ca betonul vechi era crăpat. am turnat peste betonul vechi. Aș dori să știu dacă mai trebuie udat...? (mai mult)
Acum câteva zile am băgat în priză un încărcător de acumulatori, care avea cablul bandajat cu bandă de izolier, să produs un scurt la cablu și a bubuit priză... Am schimbat siguranta de pe...? (mai mult)
Cine recunoaste aceasta planta din imagini: http://postimg.org/gallery/nijwbz68/ Aceasta planta am fotografiato in Italia. Deci am vazut- o la mai multi pe acolo dar am uitat sa...? (mai mult)
Cum repari o siguranta? Trebuie sa chemi pe careva? Cam cat ia pana vine cineva sa repare in situatia in care locuiesti in ceva sat? Sau, cat ia sa o repari singur?
Dupa cat timp pot consuma vinul dupa ce a fost tratat cu tannisol?
Am un distribuitor Herz, incalzire in pardosea, si unde sunt cilindri aia gradati transparenti face un zgomot, care e foarte enervant. Daca misc de cilindri aia gradati un pic nu mai face 3- 4min...? (mai mult)
Cum imi pot face 2 discuri din metal? Vreau sa imi fac o gantera cu ele.Am o centrala termica care funcioneeaza pe lemne/carbuni. Se poate ajunge la o temperatura de circa 1000 de gr C.Alt metal/aliaj...? (mai mult)
Daca un teleizor are diagoana mare poate cadea de pe perete? Stiu ca suna ciudat dar daca este aşa mare imi e frica ca nu cumva sa cada
Rigipsul este rezistent la căldură? Este o problema daca un burlan (de la un semineu) este scos printr-un tavan din rigips? Zona din jurul găurii burlanului se încălzește, este vreo problema?
Boxa portabila EP118WS Difuzor Bluetooth cu radio FM incorporat
16
Memorie USB Kingston DataTraveler 50, 64GB, USB 3.0
50
Casti Bluetooth Creative Sound Blaster Jam
LisaJulie întreabă:
Emaemilia28 întreabă:
Ionut_Bogdan_2000_v5sV întreabă:
9PM întreabă:
O să- ți zic cum vad eu situația.Te înțeleg fiindcă și eu am fost asa si sunt, doar ca...cu tata(acum am 20 de ani și m- am distanțat de el și el...acum regreta dar degeaba, ma țin cât mai...... (mai mult)
Nici una, exista o directiva a EU impotriva "turismului pentru obtinerea permisului de conducere" cum- i zic ei. Pe scurt faci scoala si poti da de permis numai dupa ce esti inregistrat ca rezident...... (mai mult)
Încrederea se pierde cel mai ușor și se castiga cel mai greu. Părinții tăi au nevoie de timp. I- ai dezamagit. Trebuie să vadă că nu mai faci aceleași greșeli. Chiar daca uneori nu vrem sa acceptam,...... (mai mult)
Vampire Diaries
Iti plac serialele cu vampiri? Ce stii despre Vampire Diaries?