| Adrian2022 a întrebat:

Am un aragaz arctic cu aprindere electrica si cu rotisor problema este ca acum nu mai functioneaza nici lumina din cuptor, nici rotisorul, nici aprinderea electrica. Ce problema poate fi deoarece nu gasesc pe nimeni sa vina sa se uite la el?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca e bine bagat in priza iar priza are curent, e foarte probabil sa se fi ars o siguranta pe care probabil o are pe alimentare.

| Adrian2022 explică (pentru regis):

Ssa rezolvat problema era stecherul.

| relian a răspuns:

Este bagat in priza? Aragazul ala are un cablu cu stecher ce trebuie bagat in priza, de acolo ia lumina aia curent, rotisorul ala si ce mai spui.
Deci nu functioneaza a nu este bagat in priza, alea ce ai spus nu functioneaza cu gaz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are manualul de instructiuni?
Daca da, atunci verifica acolo.