| Gavriloiu75 a întrebat:

Bună seara, am din nou o problemă cu convectorul pe gaz Lampart 30 lb la coș, am rezolvat cu montarea la coș, acum însă apare altă problemă, pornesc flacără de veghe, totul ok, învârt butonul la 4 și nu pornește arzatorul, dacă dau la 5 pornește, totul ok, merge timp de 5 - 8 minute după care rămâne doar flacăra de veghe și nu mai declanșează arzatorul automat, decât dacă învârt eu din buton. Un sfat puteți să-mi dați? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| SoulReaver a răspuns:

Probabil ar trebui să chemi un meseriaș care se pricepe sa o regleze. Am patit si eu cand aveam soba dupa un timp cupla doar pe treapta 7. Dupa reglaj a mers normal.

| Gavriloiu75 explică (pentru SoulReaver):

Mulțumesc frumos pentru sfaturi, însă nu găsesc meseriași la noi în oraș? trebuie să mă descurc singură?, am tot întrebat și nu se bagă nimeni.

| SoulReaver a răspuns (pentru Gavriloiu75):

Înțeleg, din păcate eu nu știu cum să vă ajut pentru că nu mă pricep nici eu.