| anonim_4396 a întrebat:

Toamna trecuta mi-am pus in gradina trei vite de vie soi Kismis. Au numai 1 cm deasupra solului. Oare anul acesta vor da ceva vita in sus? Este bun acest soi? Am vazut ca este un soi fara samburi cu boabe mari. La primavara ar trebui sa pun gunoi de grajd ca ingrasamant peste vie?
Funda

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Da anul acesta va creste cam 1M, dar nu va da roade! gunoiul sau ingrasamant chimic orice vrei sa pui trebuie sa-l pui din toamna/iarna ca atunci cand reinvie primavara sa aiba "vitaminele,, necesare pentru roade si crestere! Deci pune acum, inca nu e tarziu... cat despre acest soi? nu stiu! Vei vedea singur! Bafta!

| lpavel a răspuns (pentru lpavel):

Am uitat sa-ti spun ce e mai important cu gunoiul: deci acel gunoi de grajd care il vei folosi trebuie sa aiba cativa ani buni! NU ai voie sa pui gunoi de anul acesta pentru ca il va usca!

1 răspuns: