| Bobonete a întrebat:

Buna tuturor. Doresc sa irig gazonul din curte (5 arii) printr-un sistem cu 17 aspersoare sprayer Rainbird, conducta folosita este de 32mm, impartite in 4 zone. Irigarea se va face dintr-un bazin de 1000 litri.
Intrebarea mea este ce tip de pompa sa folosesc, cu vas/ fara vas, ce putere etc.?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| MarianSilaghi a răspuns:

Este foarte bine cum ai împărțit zonele, dar în legătură cu pompa este mai bine un hidrofor cu vas de expansiune.