| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca am facut-o "lată". Am vrut sa cumpăr o peredea pentru balcon, mama m-a invatat sa ma uit numai la alb, dar eu mi-am zis ca se poarta maro deschis, cafeniul, si na, am vazut atatea perdele la oameni, in geamuri, si-mi placea cum "dădea" la parter, superb. Am facut prostia si mi-am cumparat si eu 15 metri (70 lei metru patrat), am dat o gramada de bani, plus manopera si alte chestii, cusutul, marginea etc. Acasa cand am pus-o mi-a placut, era superba. Doar, doar ca astazi, dupa atata timp am avut drum prin fata blocului si am ridicat privirea sus, la etajul sase unde stau. Ce-am vazut? sa mi se faca rau! Urată, urată, urâtă! Iertati-mi cuvintele, dar zici ca e murdară si jegoasă, de parca e de pe vremea bunicii! Maroul ala o face sa para nespalata si ea e nouă! Pricepeti, nouă! La parter arata la alti oameni cu totul altfel, finuta, draguta, dar la etaj...e jale! Mai batea si vantul si scotea o parte afara. Doamne! Ce-am facut? Am intrat in casa si primul lucru a fost s-o smulg si s-o arunc. Am inceput iar cautarile prin magazine, dar caut ceva alb si incarcat (mie imi placea simplu, dar... de jos arată urat, daca nue incarcata) Voi stiti cumva o perdea care sa dea frumos, privita de afara? Mentionez ca stau la un etaj mai sus, iar balconul e lung de 8 m! Nu suport jaluzelele verticale! Nu-mi recomandati asa ceva!

5 răspunsuri:
| Mirela77 a răspuns:

Schimba culoarea.In comert se gaseste vopsea pentru haine. Oricum nu iti place in cazul cand e posibil sa nu iti placa culoarea obtinuta macar nu iti pare rau.Atentie si tine cont de recomandarile referitoare la tipul de material.

| Cruciuliță a răspuns (pentru Mirela77):

Materialul sintetic nu se vopseste, nu prinde culoarea! Mai ales matasea...

| Mirela77 a răspuns (pentru Cruciuliță):

Atunci multa bafta la alegerea noului material! Pentru ca solutii nu prea sunt...

| Keyko a răspuns:

Acum depinde si de culoarea camerei. ai outea incerca un verde sau un albastru foarte deschis aproape alb, dar sa fie din matase.ai putea incerca de asemenea si unmov deschis. parerea mea este ca o persea ar trebui sa aiba o culoare foarte deschisa si un model dragut. ai putea incerca o perdea cu un model dragut, abstract, poate cv de genul perdea alba cu modele finute si mici negre.

| SaDiCuL a răspuns:

Jaluzale dar nu verticale sunt multe modelewinking