| Whipperx1 a întrebat:

Am o centrala Arca pocket 24f.
De 2 zile aceasta nu mai porneste, becul verde se aprinde si se stinge in repetate randuri.Nu am apa calda si nici caldura iar atunci cand deschid robinetul pentru apa calda, centrala nu reactioneaza.
Stiti cumva ce as putea face?
Am aerisit caloriferele, am dat drumul la presiune la 1, 5 bar.As vrea sa stiu si cum pot sa o resetez.Multumesc.

2 răspunsuri:
| kb9 a răspuns:

Suna la E-ON sau de la ce furnizor ai gaz si cheama o echipa. Nu putem sa iti reparam centrala si nu putem nici sa-ti zicem ce sa faci, probabil esti singurul de pe TPU cu centrala "arca pocket 24f."

| 7PotDouglah a răspuns:

Scoate-o de sub tensiune, pentru 2-3 minute. Dacă la repunerea sub tensiune problema persista, cheamă un tehnician.