| misfit a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa ma apuc de skateboarding, dar nu stiu ce mi s'ar potrivi.
Ma refer la cum ar trebui sa fie placa, rotile...chestiile de genu`...ma ajuta cineva? :-s :-s

4 răspunsuri:
| Pisiii :x a răspuns:

Placa mea e asa:
Rotile = albe pentru ca sunt siliconate
Placa = e mov, culoarea mea preferata
Iar peste mov sunt niste desene cu negru

deci in concluzie placa ta ar trebuie sa fie mai pe gusturile tale

| marycris a răspuns:

Mi-am luat de la rco... dar ce au?

| misfit explică:

Din intamplare si mie imi place movul si negrul happy dar nu la asta ma refeream...ma refeream la cat de mare ar trebui sa fie placa, tailul, rotile...aspectele astea happy

| motanelu a răspuns:

Eu am 12 ani si ma dau cu skate-ul de vreo 4 luni si iti pot da ceva sfaturi.ROTILE:sa nu te gandesti ca daca ai roti de silicon ce nu se aud atunci cand te dai cu skate-ul sunt cele mai tari roti. Cele mai bune roti nu mai stiu cum se numesc dar foarte bune roti sunt si cele din cauciuc.PLACA:trebuie sa aiba neaparat 7 straturi.Sa aiba griptape(chestia aia neagra pe care pui picioarele), placa cel mai bine sa fie din carbon dar e buna si placa canadiana.Normal...sa fie concava si double kick adica partea pe care pui picioarele sa nu fie dreapta ci curbata. A si cel mai important sa nu fie de la RCO.