| Girly97 a întrebat:

Am 18 ani si sunt in clasa 10 la Liceul Teoretic "Radu Popescu". Cand voi termina cu cele 12 clase si voi lua bacul, as vrea sa devin asistenta pentru electroterapie. Imi spuneti si mie va rog frumos cum pot ajunge asistenta? Vor fi momente cand voi lucra si cu copii? As vrea sa lucrez si cu copii si cu adulti.

1 răspuns:
| claaau a răspuns:

Exista scoli postliceale pentru asta sau facultati, la ambele durata este de 3 ani si dupa pe baza mediei si a unui examen poti sa te angajezi la ce spital ai aplicat. La postliceala trebuie sa platesti undeva intre 1.500 - 2.000 lei pe an, la facultate nu stiu exact. Succes!