| catthshshshs a întrebat:

Am mai pus o intrebare acum cateva zile in legatura cu asta...insa iubitul meu pleaca diseara in Timisoara pentru 3 luni de instructie, iar apoi 6 luni in Afghanistan. Imi este atat de greu...am plans toata ziua, simt ca nu mai rezist. Am nevoie sa vorbesc cu cineva.In ultimul timp ne-am tot certat pe tema, nu vreau sa plece, vreau sa ramanem impreuna aici unde suntem, oricat de greu ne-ar fi! Ajutor, va rog!

9 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Probabil are motivele lui, probabil vrea sa castige bani sa va fie tot voua bine.
Asta in cazul in care de ales, stiu persoane care au cam trebuit sa se ofere voluntari.
Fii tare, plansul nu te ajuta cu nimic, si nu-ti face griji. Gandeste-te ca daca rezistati impreuna 9 luni la distanta relatia va fi mult mai puternica.
Daca diseara pleaca e prea tarziu sa poti schimba situatia, nu incerca sa schimbi ce nu poti schimba.
Mult succes acolo lui si multa putere tie.

| catthshshshs explică (pentru CataC):

Incerc si mi-e rusine sa spun asta...e plecat inca la unitate sa rezolve cu actele...nu l-am vazut azi decat putin, cand imi amintesc ma apuca un plans din ala nebun din care nu pot opri.Simt ca mi s-a prabusit lumea.

| CataC a răspuns:

Ah, si nu mai bine petreci ziua cu el, tinand cont ca pleaca o perioada indelungata, decat sa vorbesti cu cineva pe internet? Eu unul asa as face. happy

| catthshshshs explică (pentru CataC):

Nu e acasa.e la unitate. Sunt devastata! As face orice sa ramana aici.

| CataC a răspuns (pentru catthshshshs):

Nu fi copil, iit faci singura rau. Cu cat mai repede accepti ca asta e situatia si nu nu ai ce face sa o schimbi, cu atat iti va fi mai usor sa-ti revii.
Nu e totul cum vrem in viata, iar situatia ta e doar grea, nicidecum tragica sau vreun sfarsit de lume. Sunt oameni muribunzi, grav bolnavi, situatii mai grave.
Gandeste-te ca e doar temporar si ca in 9 luni va fi totul normal.
Te minti si te chinui singura sperand ca poti sa schimbi acum plecarea.

| catthshshshs explică (pentru CataC):

As vrea eu sa fie totul bine, dar daca pun la socoteala certurile dintre noi pe tema asta si pe alte chestii stupide, nu stiu ce sa zic. Astept sa ma sune, e complicata situatia noastra. Tot ce stiu este ca nu vreau sa plece!

| CataC a răspuns (pentru catthshshshs):

Nu mai depinde de tine si nu mai depinde nici de el, nu te poti razgnadi in ultima seara. Nu stiu ce sa-ti zic, dar te chinui singura asa,
Mai bine incerci sa te calmezi si sa petreceti o seara frumoasa.

| catthshshshs explică (pentru CataC):

Voi nu auziti ca va pleca in seara asta fara sa-l mai vad?

| anonim_4396 a răspuns (pentru catthshshshs):

Fata, asa se caleste otelul... nu mai plange siroaie, ca nu esti buna de nevasta daca te botesti ca o carpa. Da-i timp si lui sa realizeze cat de importanta esti pentru el, si in timpul asta sa realizezi si tu cat de multe pierzi (sau castigi) cat esti de capul tau. Ce, mai esti copil mic, sa te tina careva de mana toata viata?!