| TheThingThatShouldNotBe a întrebat:

Am o intrebarehappy
Scuze de categorie dar vreau cat mai multe raspunsuri si stiu ca aceasta e cea mai accesata categorie. V-ati gandit vreodata cum ar fi sa traiti departe de tehnologie si toate facilitatile acesteia?
Eu am 18 ani si m-am gandit mult si la modul cel mai serios mi-am planificat sa traiesc undeva in mijlocul naturii deprte de societate cu un grup restrans de prieteni. Iubesc enorm natura si ma intristeaza sa vad cum zi de zi omul o distruge. Mai este cineva care se simte astfel? care simte ca locul sau este in mijlocul naturii? care isi gaseste aici pacea si linistea interioara? daca este careva care isi doreste acest lucru si vrea sa plece si el undeva in natura unde sa isi petreca viata va rog frumos sa spune-tihappy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar crezi ca te poti lipsii de toate?
Realizarea acestei dorinte, este aproape imposibila.Desii trebuie sa recunosc, ar fi sanatoasa.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Si eu ma gandeam la fel ai as fi vrut sa pun intrebarea asta.
Cel putin pentru o perioada (din moment ce nu am incercat niciodata, nu stiu cum m-as descurca o viata intreaga) dar imi doresc foarte mult happy
In viitor, daca nu pot renunta de tot la tehnologie si toate facilitatile vietii moderne, imi doresc cel putin sa-mi traiesc viata cat mai aproape de natura posibil... Hmm, as scrie mai mult dar probabil va plictisesc.

| AlbaAura a răspuns:

Adaptarea e un surplus de inteligenta.Sigur ca se poate trai și altfel.Doar ca asta implica mult efort și sacrificiu.Sa treci de la confortul, fie el și minim, la un alt mod de viața, unul in care trebuie sa inveți sa supraviețuiești, e foarte greu.Ai nevoie de putere, vointa și ajutor de la Dumnezeu.

| TheThingThatShouldNotBe explică (pentru AlbaAura):

Putere si vointa am cat cuprinde deorece nu exista nimic ce sa imi doresc mai mult. Vreau sa ma intorc la viata acea tihnita si lipstita de stres si cred prea mult in idea aceasta ca sa ma pot gandi la esechappy

| numelemeurazvan a răspuns:

Hmm nu credeam ca o sa mai gasesc si alte persoane care sa poate traii departe de tehnologie.M`am gandit si eu cum ar fi fara tehnologie, si am ajuns la concluzia ca ar fi mai bine, doar eu si natura. fara toate astea fara telefon fara internet tv si altele si mie imi place natura si toate elementele pe care ti le ofera.dar pana si in mijlocul pustietatii apare tehnologia in ziua de azi.nu cred ca mai exista vreun loc fara ca tehnologia sa ajunga acolo. daca ar fi sa plec undeva ar fi aici in Australia si sa nu ma mai intorc ..http://www.travelgirls.ro/idei-de-vacanta/intr-o-zi-voi-ajunge-acolo-7.html

| TheThingThatShouldNotBe explică:

Nu ai nevoie de Australia pentru asta. M-am gandit serios de ceva timp la problema asta si am cautat si am studiat si am gasit locul perfect! chiar aici la noi, in Romania. un loc unde viata e aproape neschimbata de secole. Daca va intereseaza serios pe careva si vreti sa vorbim mai mult, scrieti un mesaj pe privatbig grin