| MaryMaria333 a întrebat:

Am sa va povestesc ceva ce s-a întâmplat. recent și as vrea sa știu cum a-ți proceda dacă a-ți fi fost în locul meu.
În trecut am avut o amiciție cu cineva. Un pervers de nici nu aveți idee, dar am zis ca trec cu vederea, pe mine m-a interesat sa ma respecte dar sa fim doar amici și atât. La un moment dat a văzut ca nu cedez în fata lui, sa supărat și la revedere, nu te mai vad, nu te mai cunosc. Pt mine a fost indiferent. După câteva luni îmi da cerere, l-am iertat și i-am dat accept. El se pune sa îmi scrie, îmi trimite inimioare de parca nimic nu s-ar fi întâmplat. Vorbim cât vorbim și îmi propune sa ieșim. De fapt scopul lui era sa se culce cu mine. La prima întâlnire de la care sa supărat nu ia ieșit și a mai încercat acum a doua oara. Din nou îl refuz. Și iară ma scoate de la prieteni și nu ma mai baga în seama.
Bun. Peste alte câteva luni îmi da alta cerere, eu fraiera o accept și pe aia. Menționez că am pe privat( doar pentru prieteni) vreo 2 poze în haine mai mulate. La alea a dat ador. Apoi sa băgat în seama cu mine, mi-a trimis poze la bustul gol dar sa văzut ca nu m-a impresionat. Și IAR m-a scos de la prieteni.
Acum în zilele astea nu credeți că îmi da iar pentru a nu știu cata oara cerere?
Nu pot sa înțeleg ce ii în capul lui omul asta. Chiar nu știu cum sa mai procedez. Acum ma scoți de la prieteni acum vrei sa ma bagi iară. Da ce facem aici, ne jucam ping pong?
Și sa nu credeți că îi genul de om care sa își ceara iertare! Nici poveste! Ii plin de fumuri in cap și mereu are numai el dreptate. Întotdeauna îți vine cu argumente ca să te pună pe tine într-o umbra proasta și el să iasă cocoș.

Mie tare îmi miroase că el vrea sa ii dau accept ca să vadă pozele alea din privat.
Bineînțeles că nu îmi mai vine sa ii dau accept la cât s-a jucat. Sau sa ii dau mesaj privat sa ii spun pomana? Ce ar fi mai ok sa fac? Va rog frumos

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce mai bine nu recurgi la varianta cea mai inteligenta, și anume să-l blochezi definitiv?
E clar că omul te manipulează și se joacă cu tine văzând că-i merge. Eu de mult as fi blocat un asemenea individ.
Ceea ce face el e o forma de manipulare.

8 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai tu te joci ping-pong! Tu ii tot dai acceptul, el te scoate, te baga, tu esti de vina ca ii faci jocurile, inseamna ca-ti place si tie asta.
Ca daca nu iti placea, nu ii mai acceptai cererea din prima.

Asa ca aia este. Ai mai pus intrebarea asta mi se pare.

Daca vede ca tot accepti iar si iar si iar, banuie ca pana la urma cedezi, ca altfel gandea ca mine, nici nu il mai acceptai.
Vede ca iti place dar te dai mai greu poate.
Asa e in capul lui. Ca daca credea ca nu are sanse deloc nu iti mai dadea cerere

Asa ca...mai bine cedeaza si fa-ti placerea decat sa te tot joci, si sa ne intrebi pe noi de fapt pentru o confirmare a ce vrei sa faci, ca oricum orice am spune noi, tu tot aia vei face.
Ca ce ai de pierdut? Te simti si tu bine, ceva rau nu-ti face.

Arata bine tipu precis.

| relian a răspuns:

Spui ca nu iti place de el, dar de abia astepti sa iti ceara iar acceptu laughing ne lesi cu povestile astea de adolescenti de 12 ani laughing.

Vrea sa se culce cu tine, e bun, cel putin ala stie ce vrea. Tu ce vrei de la el?
Bine asa spui tu ca el doara vrea sa se culce cu tine. Poate ca asa este, dar poate ca vrea mai mult dupa.
De unde stii tu ca vrea doara sex? Dupa sex poate omu daca ii place te vrea de iubita, te vrea de stiu si eu mai mult.

Daca mie nu imi place de cineva si acel cineva ma sterge din lista de pe stiu si eu online, telefoane etc, eu nu il mai baga in sama daca o sa revina, ca nu am pentru ce.

Nu imi place si aia e tot, mai ales ca ai inteles ca el nu-i curios doara de amicitie cu tine.
De fapt nici tu nu cauti amicitie, sa fim seriosi, dar probabil ceva nu-ti place la el de aia nu te implicai prea mult. Dar de placut iti place, poti sa spui tu basmele alea ca nu la aia de 2 ani.

Tu cauti ceva, doar ce cauti tu nu prea aparu pana acum si nici no sa apara, iti garantez.
Tipu asta ar fi ok, dar nu este ala din visele tale, iar tu nu esti una de aia care sta si cu unu asa si asa pana apare fat frumos sau barbatu din vise.
Deci persoana care nu stie ce vrea esti tu, ala stie f bine ce vrea.Problema este la tine nu la el.Tu ii dai apa la moara, a vazut ca de fiecare data il accepti, deci lasi o usa de intrare, o speranta, de aia omu incearca de fiecare data.

| Freya1 a răspuns:

Ideea e ca deși nu recunoști, sau nu conștientizezi îți place ca e atras de tine, ba chiar disperarea lui fata de tine te atrage.Nu înțelege greșit, nu e un lucru anormal, tuturor ne palce sa primim atenție, sa fim plăcuți de cineva indiferent ca fizic sau psihic doar ca treaba asta teren îndelungat și mai ales cu un om ce e pe interes sau are probleme poate dauna.

Ma bucur ca ai realizat ca vrea sa profite și nu e neapărat interesat de sentimentele tale pure, lucru ce ar trebui sa te facă sa ii dai și Block și sa scapi o data pentru totdeauna.
(Îți spun din experienta).

| MaryMaria333 explică (pentru Freya1):

Nu cersesc atentie de la nimeni!

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Blochează-l și uită că l-ai cunoscut.

| troleibuz a răspuns:

Nu inteleg de ce iti pasa si de ce te agiti atat. Block si pa. Niciun prajit din asta nu merita atata text scris cu anonim pe un site obscur. Sterge-l din viata ta

| MaryMaria333 explică (pentru troleibuz):

Nu ma agit, doamne ferește! Pt cine, pentru un dobitoc ca ăla? Mă piș pe el.

| DEVdani a răspuns:

Incearca sa te FERESTI de barbatii care au probleme la CAP!

Barbatii care au probleme la cap, iti pot face probleme, iti pot aduce in viata ta suferinta si multe probleme.

In momentul cand o fata/o femeie, refuza un barbat, un barbat cu TZIGLELE PE CASA, realizeaza, ca fata/femeia respectiva nu il doreste si o lasa in pace!

Daca tu ca fata, nu ma simpatizezi, nu iti place de mine, ramanem amici, in cazul in care se poate.

NU incep sa te hartuiesc si sa imi fac tot felul de GANDURI NEBUNE in mintea mea, in ciuda faptului ca AM FOST REFUZAT de TINE, in MOD CLAR si FRUMOS!

Sunt foarte multi TINERI OBSEDATI si care au multe probleme la CAP, isi petrec foarte mult timp la filme pornografice!

Pentru PROTECTIA ta, pentru sanatatea ta mintala si psihica, sa te feresti de oameni care au probleme la MANSARDA!

Asta in cazul in care DORESTI sa NU ai probleme!

Fa ceva constructiv pentru tine viata ta, citeste o carte, urmeaza o facultate, alearga, mananca sanatos, citeste Biblia!

Citirea Cuvantului Lui Dumnezeu

-du-te la padure si alearga
-mananca sanatos
-citeste
-urmeaza o facultate

Cand omul este TANAR, este foarte important pentru el, sa studieze, sa invete.

Sa se dezvolte, mental, psihic si mai ales, pe plan profesional.

Lasa NAIVITATEA si DEPARTEAZA TE, de oameni cu PROBLEME si de la care nu ai nimic BUN de INVATAT!

Domnul Dumnezeu sa te binecuvanteze cu MANTUIRE!