| Joker3134 a întrebat:

Am un tovarăș, mă contrazic cu el, eu ii spun că este mai bine sa fii programator și să iei 3000 euro, el spune că este mai bine polițist de circulație pentru că ieși devreme la pensie. El spune că faptul că iese la pensie devreme reprezintă cel mai mare avantaj din toate timpurile, fiind invidios pe pensiile din M.A.I. Aș dori sa spuneți ce părere aveți.

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Uite, presupunem ca pe luna un politist ia 1000 euro, iar un programator 3000 euro. Pai in 10 ani de munca un programator a castigat cat ia un politist in 30 de ani. Este mai avantajoasa meseria de programator din punct de vedere financiar, dar din cel al sanatatii nu este.

Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Cred ca nu stii cati bani fac politistii de la rutiera pe luna si nu stii cu ce pensii ies. D'aia zici ca e mai bine ca programator. Si nu stii cata influenta au si cati oameni cheie cunosc.
Eu m-as angaja politist si la 35 de ani, maxim 40 as iesi la pensie si m-as face programator laughing))
Si gata.