| JetBlueJet a întrebat:

Astazi vreau sa aduc lumina (fac asta pentru prima data) de la biserica,eu si tata.~Eu o lumanare,el una.(tata are una faina, dintr-aia in care nu poate intra vantul~ca sa spun asa~ si eu o sa am una normala.)~
-De la biserica pana acasa sunt vreo 2 km.-
☆Ce pot face sa nu se stinga?
-Dau funda-
:3

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Pui un pahar de plastic.
Cu ajutorul unui chibrit sau lumanari aprinse faci o gaura in fundul paharului. Apoi bagi lumarea in gaura.si tragi citiva cm.Va rezista!

| JetBlueJet explică (pentru Fatamuntilor):

Multumesc

| Fatamuntilor a răspuns (pentru JetBlueJet):

Si eu de fundita.
Eu am cumparat candelute pentru toata lumea, 6 la numar, mai ales ca trebuie sa las si cimitir, ca asa e obiceiul.

| JetBlueJet explică (pentru Fatamuntilor):

Am vazut si eu pe un site.
Si inca una : Sa inconjori de 3 ori casa pentru a pleca spritele rele. :3

17 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai, ia o candela. SI nu o sa se stinga. Tine si tu mana in fata ei sa nu bata vantul sau ceva si sa o stinga.

| JetBlueJet explică (pentru DoarBogdan):

Pai tata are candela.(Nu mai stiam cum ii zice)
Acum mama mi-a zis "De ce nu mi-a zis ca iti luam una mai MICA si tie" (a zis Mica laughing )
Daca merg cu una normala oare se stinge daca tin mana :3?

| JetBlueJet explică (pentru DoarBogdan):

Da cred ca stiu cum sa fac. smug
Tu mergi sa iei lumina no?

| DoarBogdan a răspuns (pentru JetBlueJet):

Cu o ce, normala? Candela? De obicei in astea nu se stinge. Dar, si cu o lumanare merge, daca ti mereu ( dar mereu) mana in fata ei sa nu se singa de la curent.

| JetBlueJet explică (pentru DoarBogdan):

*Lumanare normala.
*Eu n-am sa am candela. sad

| DoarBogdan a răspuns (pentru JetBlueJet):

Cam greu cu lumanarea cum am zis. Dar cred ca o sa reusesti. mergi incet. Cam in 30 de min o sa ajungi acasa. Sau mai mult. big grin

| RainmakerX a răspuns:

Prima data? La mine e a 13-a sau a 14-a cred.

Pai nu prea ai ce face laughing Asta-i viata. Mie mi s-a stins in multi ani si nu am murit tongue

| Idkidk a răspuns:

Îi improvizezi un căpăcel, pui mâna o pui într-o lumânare de aia faină prin care nu intră vântul şi scoţi ceara din ea.

| VibeTrix a răspuns:

Masinaaa
Trabantul

| JetBlueJet explică (pentru VibeTrix):

Parintii nu vor cu masina.
Zic ca daca iau eu lumina de la biserica si ma urc in masina lor o sa ii dau foc.
Paranoici :3
*Plus ca ei vor cu "pe.joul"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te rogi sa nu bata vantul laughing Sa iti iei o lumanare "smechera" care protejeza flacara de vant, sau cand se stinge lumanarea ta, sa iei de la tati.
Ododo, te duci tu la biserica, of of of.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Protejezi flacăra cu mâna. Ce e așa greu?
Dacă nu îți iese în cale vreun maniac înarmat cu un pistol cu apă totul o să fie bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol,de unde ai stiut ca ma duc sa iau si eu lumina? straight face