| anonim_4396 a întrebat:

Aveti sau cunoasteti pe cineva care are o parere buna despre tigani?

17 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Contează mai mult omul decât etnia sa.
Baftă!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Depinde despre care tigani.

| neca a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Tu la care te gandesti?
sunt mai multe feluri?

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru neca):

Da sunt si unii de treaba, care se spala, care au mers la scoala si sunt oameni obisnuiti, nu fura, nu au clanuri.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt oameni si oameni....Nu conteaza daca sunt tigani, romani, unguri
Si romani fura, violeza cersesc.
Madalin Voicu e tigan
Pepe e tigan
Si Connect-R a recunoscut ca tigan.
Nu trebuie judecam oameni dupa etinie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand spui tigani, te gandesti la majoritate.Nu sunt toti la fel, mai sunt si corcituri.
Dupa ce ne-au facut de ras prin Europa mai au tupeul sa ceara si drepturi pe motiv ca aici sunt discriminati.Nu, aici sunt tratati egal, adica pusi la munca cot la cot cu romanii.De aici apar problemele.
Da, cunosc persoane cu o parere buna sau macar le acorda o sansa.La mine sansa mi-a omorat speranta, asa ca s-a dus si parerea aia buna.

| Bøøgey a răspuns:

Singurul tigan declarat care-mi place e Dragonu.

| milkie a răspuns:

Nu.
Toti pe care ii cunosc sunt rasisti. laughing

| fataciocolata a răspuns:

Nu,nu am deloc o parere buna despre tigani.Consider ca ne fac tara de ras, pentru ca sunt hoti si j...i. Funda?

| Beccaaa a răspuns:

Bunica mea spune ca nu e bine sa fiu rasistă, dar si ea cand eram mica imi spunea : "Stai cuminte ca te dau la tigani!" laughing

| Yp789 a răspuns:

NU am deloc o parere buna despre tigani

| Alexandru455 a răspuns:

Da frate am prieteni tigani, dar nu tigani din aia jegosi *** fura cersesc... baieti de treaba care nu ti-e rusine sa iesi cu ei fiindca arata bine, haine misto laughing

| Slpsychotic a răspuns:

Prietene, nu contează dacă e tigan sau roman.
îi urăsc în egală măsură.

| Bøøgey a răspuns (pentru Slpsychotic):

Raule ce esti tu. Esti nou pe aici?

| Slpsychotic a răspuns (pentru Bøøgey):

Nu, sunt spalat cu perwoll.

| Bøøgey a răspuns (pentru Slpsychotic):

Vad ca ai si umor.