| Cliar a întrebat:

Voi ce parere aveti, banii aduc fericirea sau nu? Lasati si cateva argumente happy

24 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Depinde de tine, nu de bani.
Totusi, banii sunt cea mai usoara cale catre fericire daca stii ce sa faci cu ei...

Eu i-as cheltui(unii se bucura doar ca au, dar nu cheltuie, le e drag de ei, ii colectioneaza laughing) ) pe calatorii peste tot prin lume, dar in primul rand prin tara, pe cadouri...

| RAY a răspuns:

Ratiunea si impacarea cu tine aduce fericirea, totul conteaza in viata de ce sa te rezumi doar la banii? Eu personal ma simt fericit cand invat ceva nou cand vb cu cineva rational cand iubesc cand vad un film da lucuri marunte dar viata e compusa din ele daca ai asteptari exagerate mereu vei fi dezamagit, banii trebuie sa-i folosesti cu ratiune, omul poate aduce in viata lui iadul sau raiul prin ceea ce face el

| Drimmero a răspuns:

Cati oameni bogati,, cate dintre celebritati care intorc banii cu lopata nu s-au plans de depresie si de singuratate? Chiar din lumea sportului citisem articole in care unii au ajuns sa se drogheze pentru a astupa golul lasat de singuratate.
Eu unul nu cred in fericirea adusa de bani,, sunt doar necesitati, atat/ E trist ca au ajuns niste hartii sa decida viata unui om, daca as avea putere, as elimina puterea banului de pe fata pamantului si as elimina diferentele sociale si multe alte dracii!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Haide, elimina draciile! Te sustin!

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Am scris : ' daca as putea,, eu sunt un biet muritor aruncat in drum, ce putere as avea eu?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Mai, mai... muritorule, nu uita! Ai puterea de a lua atitudine! Fii schimbarea pe care vrei sa o gasesti! (mor, cat de cliseic suna asta laughing zici ca e din campaniile electorale rolling on the floor )

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Nu m-ai nimerit aici,, cand e vorba de politica!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Nici eu nu le am cu politica, stai linistit. Doar ca recent am vazut o parodie la cele mai jalnice discursuri din perioada alegerilor, iar replica asta a fost in top 3. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

O sa fim suspectati ca facem campanie electorala pe aici, mi-e scarba de politica!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Mie mi-e sila de multe, deci hai sa schimbam subiectul. Si stai linistit. In cazul in care ne acuza cineva, voi lua vina asupra mea intr-un mod stoic si voi spune ca pe langa partidul masonic pe care planiesc sa il infiintez mai fac si propaganda rolling on the floor Da bine la CV. Cred ca am sa incadrez asta in sectiunea "alte activitati". laughing

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Vezi ca masonii sunt pretutindeni,, deja cum au citit ce-ai scris, vor sa te duca la sediul ala/

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Mai, mai... Ai uitat un lucru important. Eu am infiintat sediul "ala".

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Nu cred ca ti-ai insusit prea multa putere asa dintr-o data?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Șșșș! Nu spune asta. Ramane intre noi. Daca afla restul omenirii vor dori sa imi fure statutul.
Pot avea incredere in tine? Sau esti un turnator?

| T0T a răspuns:

Depinde de tine. Pentru mine banii aduc satisfacție, nu fericire propriu zisă. Nu zic de fericire propriu zisă căci nu poți cumpăra totul cu bani.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Bayern,, a venit Bayern!

| OldSoul a răspuns:

Nu, nu o aduc, dar in schimb o inlocuieste putin.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu aduc fericirea neaparat, insa deschid usi care aduc fericirea. Lasand la o parte exemplele de genul o casa frumoasa, masina, haine etc, chestii care contribuie la implinirea multora, banii aduc si posibilitati cand vine vorba de chestii mai importante in viata, precum santatea. Daca ai probleme cu santatea dar nu ai bani de tratament nu vei fi fericit. Si evident, exista situatia in care esti bolnav, ai foarte multi bani, insa nu exista tratament pentru boala de care suferi.

Prin urmare, as spune ca banii aduc fericirea, insa partial.

| ălkjmhgf a răspuns:

Banii n-au putere asupra noastră, noi le-o dăm.

| amyleemuffly03 a răspuns:

Uneori da uneori nu

| Cliar explică (pentru amyleemuffly03):

Lasa si un argument sau o explicatie de ce crezi ca e asa, please happy

| amyleemuffly03 a răspuns (pentru Cliar):

Deci cand ai bani poti sa ai tot ce iti doresti masina,casa,etc, dar degeaba le ai daca la un moment dat esti singur, daca iti gasesti o fata care nu e materealista si te iubeste doar pentru felul tau de a fi si nu pentru banii tai atunci se poate chema fericire, dar daca esti singur cuc si dai peste una care vrea doar banii tai atunci nu se mai cheama fericire (ps :fetele nematerealiste se gasesc foarte greu )in concluzie banii nu aduc fericirea daca nu ai pe cineva langa tine ca sa te iubeasca, degeaba ai bani daca esti singur si nefericit.

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns:

Ai pus cea mai ușoară întrebare probabil că și tu ști răspunsul, fără bani nu există viață omul nu poate trăi cu bani cumperi tot ce îți dorești inima inclusiv femei

| nuestenimic a răspuns:

Asculta este o zicala sa spun Banii nu aduc fericirea Dar nici fara ei nu esti Fericit si in primul rand ai nevoie de bani daca nu altfel nu ai avea ce pune pe masa