| AdioTPU a întrebat:

Bărbați,așa este? De ce?
https://ibb.co/99V3Fts

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Chiar dacă nu sunt bărbat îți pot explic ce se intampla.

Una e sa iti dorești o femeie, sa o iubești și respecți.Si alta e sa fi ultimul disperat,obsedat etc.

Un bărbat ce iubește și respecta o femeie știe ca are și ea nevoie de spațiu,de intimitate,de timp, de independenta.Un disperat ce "oferă"prea mult ii sta efectiv pe suflet, isi aloca tot timpul sa ii coordoneze viata, sa ii urmărească pași, sa ii respire în ceafa și atunci normal ca femeia aia nu îl vrea ca se simte incomod.

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este așa. Pot să îți spun de ce nu este așa, dacă mă întrebi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde cum o abordezi.
Teoria "disperatului" se aplică unisex, nu doar în cazul bărbatului îndrăgostit de ea.
Poate fi și o ea sufocantă pentru el. Am avut așa ceva.
Dacă îmi pui pe nas direct relația, fără flirt, fără tachinări, văd mai mult dezavantaje, și prefer singurătatea.

| Mosotti a răspuns:

Nu este asa, e vraja marii asta. Asta se aplica cand acel barbat nu este aratos si nu e placut. Altfel abia asteapta sa fie dorita mai mult ca sa fie cu acela pentru ca si ea il doreste mult.
Din contra, ei ii e frica ca ala nu o doreste destul de mult si asa sa nu o ia.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da si ba.

| SilentRain a răspuns:

Dacă după asta te ghidezi in viata, vai de steaua ta

| Hammurabi a răspuns:

De unde să știe ea cât de mult o dorești, ca să te dorească mai puțin? laughing

Nu. Nu e așa.
E doar chestie de chimie și potriveală.
Nu prea are mare importanță doritul asupra rezultatului.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| carevaescu a răspuns:

In unele cazuri e advarat oarecum. Dar nu se poate generaliza.
Sunt extrem de multi factori care intra in dinamica oricarei relatii. A reduce la o singura relatie "daca x atunci y" este naiv cel putin.

Pe de alta parte, citatul e scos din context. Asa ca nici macar nu cred ca reda ceea ce a vrut autorul sa zica.

Daca fortez un raspuns, as zice ca in general calitatea conversatiei (intelesa ca interactiune umana) conteaza mai mult decat numarul de vorbe sau fraze.

O interactiune umana trebuie sa tina cont de foarte multe aspecte interpersonale si factori contextuali. uneori e bine sa vb putin, alteori mai mult.

O reductie de genul "vorbeste mai putin sa te doreasca mai mult" - una din implicatiile indirecte ale citatului- aduce mai mult a manipulare si joc psihologic, ceea ce e de evitat.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu știu! Spune-ne tu! Tu ești femeie, nu?

| 199onur7 a răspuns:

Prosti mai mare ca asta nu am citit.

| 199onur7 a răspuns:

Nu este Adevărată ce spune si ce scrie acolo.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Da, ii dai prea multa atentie se plictiseste de tine te da la remat, asta este viata amoroasa a marii majoritati a barbatilor? De ce? Liberalizarea sexuala si feminismul, hai sa vorbim despre aplicatiile de dating si de socializare, pai tu daca esti ultimul parlit si ai bani abia de motorina si tigari Brass, pai cum sa stea aia cu tine? Cand ea are peste 20 de lingai la ea in DM-uri din care sa aleaga, de ce ar sta cu tine? Sta cu tine din mila, pentru ca ea il vrea pe barbatul Chad, nu orice dilibas rupt in cocostarc de foame, acum o luna o fosta prietena careia i-am dat block si n-am mai comunicat cu ea, care are relatie de 4 ani m-a cautat, eu ii stiam dorintele inca de cand am blocat-o si voia ceva mai mult de la mine, mi-a dat cerere, dar eu nu am acceptat-o, pentru ca sunt un barbat cu demnitate si nu imi permit sa fur painea de la gura altuia mai nevoias, de unde mai vrei loialitate in ziua de astazi, nu mai e ca pe timpuri atunci cand o fata avea o marja foarte mica de barbati din care sa aleaga si sa ramana cu ala tot restul vietii.

| AdioTPU explică (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

rolling on the floor Chiar așa, atât de slab calitativ sunt țigările Brass?