| BRG a întrebat:

Bun găsit tuturor, am şi eu o întrebare la care vă rog să-mi răspunde-ţi, de ceva timp pe cataloagele avon pe care le dau clientelor mele, scriu şi masaj de relaxare, dar nu mă sună nimeni, şi nu înţeleg de ce, greşesc eu undeva? Şi dacă da unde? Trebuie să vă spun că sînt cliente vechi, de vreo 3, 4 ani care mereu cumpără de la mine, bani nu am să-mi fac cărţi de vizită, şi din acest motiv scriu pe catalog. Cum ar trebui să procedez, să le întreb pe ele direct dacă vor masaj, sau să aştept să mă sune. Vă mulţumesc tuturor şi vă rog să -mi răspunde-ţi serios.Cu prietenie. Cristi.

Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Pai trebuie sa explici exact despre ce masaje vorbesti pentru ca ele pot crede fiind si barbat ca e vorba despre altfel de masaje... spune concret ca esti atestat in aceste masaje si esti serios ai facut o scoala pentru asta mai ales in ziua de azi cand toata lumea e stresata le spui ca elimina stresul calmeaza linisteste organismul inlatura oboseala, le da energie si tonicitate pielii si muschilor deci despre un masaj poti spune multe sau nimic daca intelegi ce vreau sa spun trebuie sa le faci curioase macar sa faca un masaj si apoi vor vedea cat e de benefic pentru organism, pui un pret mai mic ca sa aiba curaj sa vina asigura-le siguranta si seriozitate ca sa aiba incredere in tine si munca ta deci succes si daca mai vrei indicatii sunt pe aici le aburesc eu laughingsi nu o sa regrete eu stiu ce inseamna un masaj pentru corp ajuta mult si te simti altfel cu siguranta dupa masaj.

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu cred ca nu esti luat in serios. Fa-ti macar niste fluturasi mici alb-negru, foarte ieftini (le tragi la xerox, le tai si gata) cu datele tale de contact, pretul masajului (care joaca un rol foarte important in ziua de aziwinking ) si serviciile prestate. Asa vei parea mai de incredere si vei fi sunat de mai multi potentiali clienti. Si mai scade pretul la masaj, ca sa fie atrase daca nu de experienta ta in arta masajului, atunci de un pret foarte accesibil (doar stii, e criza in tara laughingwinking ).
Bafta!winking

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O carte de vizită te poate ajuta foarte mult, poţi face alb-negru care costă mult mai puţin şi poţi pune în cutiile poştale pentru potenţiali clienţi.
Dacă eşti atestat cu diplomă ca maseur poţi merge şi prin centrele de bătrâni şi vorbeşti cu managerii pentru un contract, ceva.
Este foarte adevărat şi cele scrise de către ceilalţi useri.
Baftă multă.
Pa, pa.

soothe
| soothe a răspuns:

Poate confunda masajul de relaxare, cu un alt fel de masaj!

| adinaciosescu a răspuns:

Cred ca ar fi bine daca odata cu cataloagele le-ai informa verbal de serviciile pe care le prestezi.Cu aceea ocazie, le comunici si tariful, le spui ca le oferi si reducere daca sunt cliente vechi...reclama e sufletul comertului de orice fel.Fii incisiv, nu astepta sa te abordeze ele, abordeaza tu

| ILoveYouMore a răspuns:

Trebuie sa iti promovezi serviciile prin comunicare, altfel nu faci nimic.

| cristina d a răspuns:

Draga Cristi, nu e asa usor sa vrei sa faci masaj, crede-ma! Femeile ca mine, adica pudice, nu prea o sa se dezbrace in tatele goale in fata ta.Si mai ales daca te cunosc de mult femeile...Eu cand am avut nevoie am apelat la un nevazator.Si acel barbat care practica meseria de ani buni se tot chinuie sa-si deschida un salon, dar nu e usor.Trebuie mai multa seriozitate! Acum nu zic neaparat sa-ti deschizi un salon dar macar sa-ti amenajezi un loc unde sa se poata dezbraca femeile si sa le oferi prosoape ca sa se acopere putin, sigur intelegi ce vreau sa zic! Si iti mai dau un sfat:cauta femeile care se plang de dureri in diferite zone, sau care au probleme cu coloana, sigur sunt multe!

| DiutzaAngel a răspuns:

Eu sunt lider in avon de un an dar daca vrei sa ti informezi clientele spune-le de acest serviciu verbal si de asemenea pentru a le tine de cliente in continuare rasfoiesti 5 10 min cu ele revista dupa care eu poti da acasa si de asemenea nu uita sa promovezi noile noastre produse. ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pentru unele persoane masaj de relaxare semnifica cu totul altcevabig grinIncearca sa fii mai la subiecthappy