| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani jumate si sunt cam slabuta(45 kg), sunt si inalta(1. 70) si inca nu mi-a venit menstruatia. Am sanii dezvoltati doar ca sanul drept mi-e mai mare decat cel stang. E normal asta? Si in legatura cu menstruatia ce sa fac? Mama mi s epare ca evita sa ma duca la un ecograf... A spus ca mai asteptam pana in clasa a 9 a.

2 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

E foarte normal ca un sân să-ţi fie mai mare decât celălalt. Păi, fiecare fată depinde de organismul ei, poate să-ţi vină chiar la 16 ani, vine între 8-16 ani. Nu-ţi face griji va veni ea! Şi atunci îţi vei dori să plece!
La o fată nu i-a venit nici la 18, atunci e o problemă dar tu mai ai mult timp. Mie mi-a venit la 12, dar ee, fiecare după organismul ei.
Nu te speria, e normal!

| NicoletaNico a răspuns:

Zilele trecute a venit la noi la scoala o doamna ginecolog care ne-a dezbatut acest subiect. este normal ca un san sa fie mai mare decat celalalt si de asemenea este normal si sa iti vina menstruatia mai tarziu. nu sunt motive de ingrijorare1 Cunosc u caz in care unei fete i-a venit menstruatia la 17 ani. Deci, poti sta linistita!