| superpissy40 a întrebat:

Am 13 ani jumate aproape si mama mea nu ma lasa deloc sa port sutien sau bustiera.Am sanii destul de mari(cred ca am marimea 60; nu m-am mai masurat) si ma enerveaza mereu.Ii zic sa ma lase si ea zice: "Ce ai? Esti nebuna?".Cum pot sa o conving? Pentru ca mai tarziu la 20 de ani o sa am sanii pana la buric.Nici macar la scoala la orele de sport nu ma lasa sa port.Asta e prima problema.Si a doua problema e tot in legatura cu sanii: eu am sanul drept mai mare decat sanul stang si am citit un articol pe net ca la majoritatea femeilor sanul drept e mai mic decat sanul stang si la mine e exact invers.E ceva anormal sau ingrijorator? Funda cine imi raspunde la amandoua problemele!

4 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Nu inteleg de ce nu te lasa. Explica-i ca te simti ciudat. E o tampenie.

Si despre a doua problema, stai linistia, e perfect normal. La mine stangul e mai mare, dar nu ma deranjaza.

Multa bafta!

| eurynomus a răspuns:

Nu o inteleg pe mama ta, cred ca e o ciudata, care e motivul pentru care nu te lasa? La a doua problema e asa cum zici u dar la tine e invers

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Tocmai lasand sanii liberi, la varsta ta, acestia se fortifica, prin intarirea musculaturii.Sutienul ii,, leneveste,, si atunci devin moi si orientati in jos. Diferenta nu e o problema, indiferent care e mai mare sau mai mic.

| Laaaaaaaaaw a răspuns:

Nu conteaza care este mai mare, fiecare persoana cu structura lui!
Iar in legatura cu mama ta... ar trebui sa ii explici. Esti fata, si pana la urma urmei ai 13 ani! straight face Arata foarte urat fara bustiera/sutien, si cred ca si la sport te incomodeaza putin. Incearca sa ii spui ca toate fetele de la tine din clasa poarta.