| LaraCroft255 a întrebat:

Buna!
Am o intrebare in legatura cu Racii pe care n-o inteleg
In ce sens sunt sensibili? Adica cum? Daca ii scriu unui baiat(rac)pe messenger "te pup:*" se intimideaza?laughing sau cum?
deci nu inteleg asta:-s
Puteti sa-mi explicati mai bine va rog?
Sunt sensibili, cum adica?
Chiar nu inteleg asta...
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Nu e o regula generala, in sensul ca nu toti cei din zodia Rac sunt asa, insa da, este o trasatura caracteristica lor si din cate am observat la cei pe care ii stiu, este adevarata, in mare parte. Sunt sensibili in sensul ca ii afecteaza mai mult diverse situatii decat pe cei cu o sensibilitate normala, sa zic asa, insa nu s-ar intimida daca i-ai spune asta, mai ales pe Messenger. Partea mai aiurea, din cate am observat eu, este ca, desi sunt sensibili, nu isi exteriorizeaza aproape niciodata trairile, iar daca o fac, va fi foarte subtil si ambiguu. Dar repet, nu e o regula generala, asta depinde si de ascendent, data nasterii, ziua saptamanii si asa mai departe.

| LaraCroft255 explică (pentru thegatekeeper):

M-a ajutat mult raspunsul tau! Multumesc! happy

| thegatekeeper a răspuns (pentru LaraCroft255):

Cu multa placere big grin.

4 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Nu este o lege universal valabila, insa racii sunt sensibil in sensul ca se ataseaza ori de anumite situatii ori de anumite persoane sau lucruri. Nu e vorba de timiditate, ci de reactia lor in unele momente.

| adywow a răspuns:

Racii sunt foarte sensibili, dar uni nu arata asta happy pun mult suflet in tot cel putin asa sunt euhappy (rac)