| andreetgv a întrebat:

Am o prietena foarte egoista si ma enerveaza cand are apucaturi din astea. Ei ii place sa faca oamenii sa sufere si provoaca in clasa noastra o stare de tensiune si eu una cand ea incearca sa imi faca o figura de asta eu ma supar pe ea ff tare si pana la urma ne impacam dar ea ma suna pe mine sa o ajut la teme si la tot felul de chesti dar ea din potriva cand am nevoie de ajutor se gandeste doar la ea si inrautateste situatia. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| LoveStoned a răspuns:

Mda, tipul clasic care te cauta doar cand are nevoie, in rest se poarta ca si cum nu te-ar cunoaste.
Plateste-i cu aceeasi moneda si fa-o sa inteleaga ca daca nu se schimba pe viitor nu o sa stea nimeni langa ea, pentru ca nu nimanui nu-i place sa se simta folosit/a.