| Ionutszu a întrebat:

am o problema cu un caine de talie mica, e destul de batran cred ca are 7 ani. Acum ceva timp i-am dat sa manance niste oase si la 3 zile a inceput sa slabeasca, si nu scotea afara, parea ca s-a incuiat, si a ajuns sa fie piele si os. Ii dau de mancare si pare ca ar manca normal, adica nu mare a fi incuiat, mananca ( destul de pputin) si il tot vad ca incearca sa elimine dar pare ca nu poate. Nu sunt acasa, ar putea avea viermi intestinali sau ceva de acest gen? ( Voi chema meicul imediat cum ajung acasa -peste o luna ) Ati mai intampinat asa ceva?

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

La caini nu se dau oase de pui sau altele care le poate sfararama /inghiti. Ii taie sistemul digestiv. Posibil ca deja e condamnat. Si e pacat pentru ca la 7 ani un caine nu deloc batran, e abia la sub jumate din varsta.

| FaraNumePls a răspuns:

Buna, se poate să fi înghițit un os ( nu în felul normal) si va trebuii sa i se facă o operație dar costa foarte mult, mai întâi trebuie consultat de un doctor veterinar.

| Ionutszu explică (pentru FaraNumePls):

E un os de porc. daca il infunda..nu ar fi trebuit sa moara deja?> ( are o luna aproape de cand e in starea asta )