| ramooana a întrebat:

am primit un e-mail de la Facebook in care imi spunea ca in urma unei loterii am castigat o suma foarte mare. Mi-au trimis tot pe e-mail un cec si un certificat. Mi-au cerut in schimb o taxa pentru a plati transportul. Eu cred ca nu este adevarat dar as vrea sa stiu parerea voastra si daca a mai patit cineva asa.

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Este teapaaa! Nu trimite nimic. Excrocul care face asa ceva trimite mail-ul acela mincinos la mii de persoane si se imbogateste din mica taxa, chipurile de transport, pe care o plateste fiecare.

5 răspunsuri:
| PerfectAngel a răspuns:

E teapa, clar. In primul rand Facebook nu a facut niciodata concursuri de genul, si daca se faceau sa zicem, anunta pe pagina sau la TV sau undeva, iti dai seama ca era o nebunie totala. Uita-te mai bine la link sa vezi ca nu este cel oficial, este fake. Sa nu crezi niciodata in asa ceva.

| William a răspuns:

Daca nu te-ai inscris la concurs (sau ce o fi) nu ai cum sa castigi.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pai si ce transport sa platesti? laughing) Ai castigat o suma atat de mare ca vine un camion la tine acasa plin cu bani.
Escrocu nici macar n-are talent

| OldSoul a răspuns:

Mai mult ca sigur este o inselatorie, daca vei analiza mai bine vei observa ca nu este de la facebook mesajul.
Si eu am primit acum ceva timp un mesaj ca am castigat 10.000€ fara sa ma inscriu la vreun concurs.

| ramooana explică:

Va multumesc pentru raspunsuri, oricum nici eu nu credeam ca e adevarat si nu am trimis nimic.