| gabishor17 a întrebat:

Buna. Am si eu o intrebare legata de o fata...
De cateva luni, am cunocut o fata pe care eu o stiam de mult timp(5, 6 ani) insa nu am vorbit niciodata(nu cunosc motivul). Ideea este ca fata este la facultate in Londra. Asa, de cand a venit in tara pentru Paste tot am iesit cu ea mereu, ea a trecut printr-o despartire nasoala si am fost langa ea zi si noapte.De atunci noi ne intelegem foarte bine, iesim si vorbim foarte mult... Acum ce nu stiu eu este daca toata asta a fost ca a avut nevoie de cineva la ea sa treaca peste sau ca o sa fie ceva intre noi?
Eu as putea face asta, ca tot imi place mie Londra, ma duc la 2 saptlaughing
Daca ar fi ceva serios poate mi-as muta afacerea din Romania in Anglia ( odorizante ) si as sta doar cu ea, dar macar sa fie ceva intre noi, ca planuri isi face toata lumea.
Asa si inca ceva, eu am avut ocazia sa o sarut de 100 de ori, doar ca nu am vrut, pentru ca eu sunt mai timid, foarte timid si imi este frica de refuz si de nu.
As avea si eu nevoie de la voi de cateva raspunsuri sincere

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum vrei să știi ce va urma, dacă nu încerci?

| Freya1 a răspuns:

Pai și dacă încerci sa afli dacă te place ce pierzi? O prietenie? Aste oricum trec mai devreme su mi târziu și dacă tu o placi dar rămâneți doar prieteni o sa te simți aiurea.

Acum depinde și cât timp a trecut de cand sa despărțit.Ca dacă a fost ceva serios și nu e mult timp de atunci poate sa te refuze și dacă te place.

| gabishor17 explică (pentru Freya1):

Tocmai ca prefer sa nu pierd aceasta prietenie laughing

| Freya1 a răspuns (pentru gabishor17):

Pai bun, dat tu placi fata.Pai și ti se pare ok sa stai asa în timp ce ea probabil își reface viata și îți povestește de cât de bine se simte cu x-ulescu?

| gabishor17 explică (pentru Freya1):

Din potriva, nu se intampla ceea ce zici tu ca s-ar intampla happy

| Freya1 a răspuns (pentru gabishor17):

Bineee.
Sa mai scrii după ceva timp sa ne spui ce ai mai făcut și vedem atunci.

| anonim3247 a răspuns:

Mai bine caută alta

| anonim3247 a răspuns:

Aia e la facultate în Anglia și are alte planuri de viitor

| gabishor17 explică (pentru anonim3247):

Da intr-adevar ca o si cunosti tu ce-i drept

| AdioTPU a răspuns:

Ai simțit sau ți-a dat semne că te place? Să nu confunzi lucrurile. Poate că te considera doar un amic, un confident dar fara să-i placă de tine ca bărbat. Poate nu e dispusă să înceapă o relație, fii atent sa nu faci o gafă care o va face sa te evite, ia-o ușor și vezi dacă ea simte ceva pentru tine. Daca vezi că e atrasă de tine, încearcă cu pași mici. Invit-o în oraș mai des, oferă-i flori, mici cadouri și vezi cum reacționează. Trebuie să înveți să-ți asumi și un eventual refuz. Fii pregătit pentru orice.

| gabishor17 explică (pentru AdioTPU):

Am facut cam tot din ce ai zis, uite spre exemplu in seara asta a dormit la mine, in fine nu s-a intamplat nimic. Dar ideea e ca nu vrea nicaieri fara mine, daca nu nu vrea, nu stiu nici eu ce sa mai zic, oricum m-am indragostit ca la 12 ani