| sweetys a întrebat:

Bună! Ca tot vine Crăciunul si implicit tratitionalele cadouri. Ce as putea sa ii fac iubitului meu cadou, tinand cont ca suntem de putin timp impreuna? Inca nu ii stiu gusturile, iar pentru casa nu am ce sa ii iau fiindca are tot. Un buget de 200 lei. Nu este genul de baiat care se joaca pe PC, deci jocurile ies din discutie. Intreb de acum fiindca de la sfârșitul lui noiembrie o sa stam mai mult impreuna si nu o sa am cum sa ma ocup de cadou.

7 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Un parfum, poate niste carti daca citeste, o haina ceva etc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dismally):

Sapunurile, gelurile de dus si parfumurile NU sunt recomandate pentru cadouri, uite aici de ce:

https://www.instagram.com/p/ClDsNDqojus/

| Dismally a răspuns (pentru Violleta2022):

Asta e o idiotenie, nu-i iei parfum pentru ca ai sugera ca miroase urat, nu-i iei o carte pentru ca sugerezi ca e incult, nu-i iei haine pentru ca sugerezi ca nu are cu ce se imbraca, nu iei mancare pentru ca sugerezi ca e flamand etc etc

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dismally):

Nu-i nici o idiotenie, este foarte corect si real. Un parfum se cumpara personal, fiindca ai toate sansele sa nu-i placa cum miroase ori sa faca reactie chimica cu pielea persoanei respective.
Eu una nu pot purta vestitul parfum Chanel 5 tocmai pentru ca in 5 minute pus pe pielea mea, isi schimba mirosul.
Acelasi lucru ni se intampla tuturor!
Ma rog, daca ai bun simt si tii cont de aceste sfaturi, nu risti sa superi sau sa jignesti pe cel caruia ii cumperi un caduou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O șapcă sau un ceas, brățară sau chiar geaca daca ii ști mărimea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îi cumperi nimic. Aștepți să primești tu cadou de la el.