| anonim_4396 a întrebat:

Buna, cum imi pot da seama ca plac un baiat? La modul ca iubit. Eu am avut un crush care stia ca il plac dar el a spus ca nu ma place si dupa cateva zile si-a facut iubita, in fiecare zi iesim cu gasca(el, iubita lui si alte 12-13 persoane) dar nu cred ca il mai plac, nu am sanse si ma bucur pentru ei, ma oftic putin cand ii vad ca se imbratiseaza pentru ca na, mi-as fi dorit sa fiu eu in locul ei dar asta e, chiar daca el nu se punea cu ea intr-o relație oricum nu ma placea si nu aveam sanse, nu este vina ei iar el are dreptul sa decida ce vrea. Doar ca de cateva zile cred ca plac un alt baiat insa nu stiu ce sa zic, el face 12 ani iar eu am 13, nu ma deranjeaza asa tare varsta dar il consider foarte frumos si cand iese el afara parca mi se schimba tot vibe-ul (in bine), adica mereu imi doresc sa vina si el afara, este amabil, este frumos, nu da in fete, este respectuos etc dar v-am zis, nu stiu daca il plac, puteti sa imi spuneti cum sa imi dau seama ca eu chiar il plac? El mereu se comporta frumos cu mine si asta ma atrage la el, nu doar fizicul ci si comportamentul si ma gandesc destul de des la el

12 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Se simte cand il placi.

| CristianaCrss a răspuns (pentru Celcestietot):

Stiu cazuri in care sentimentele de "iubire" au fost confundate cu sentimentele de prietenie si da, mi s-a intamplat sa ma pun intr-o relatie cu un baiat pe care de fapt il placeam ca si prieten dar de fapt eu credeam ca am sentimente pentru el ca si iubit. Nu vreau sa se mai intample si de aceea vreau niste sfaturi

| Celcestietot a răspuns (pentru CristianaCrss):

Capata informatii si experienta din analiza si asa iti vei da seama mai bine.

| Celcestietot a răspuns (pentru CristianaCrss):

Mai primim funda in alt univers... minciuni din partea ta.

| CristianaCrss a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu prea m-ai lamurit adica mna

| Celcestietot a răspuns (pentru CristianaCrss):

La 13 ani nu ai mintea formata, asta este sad.

| CristianaCrss a răspuns (pentru Celcestietot):

Atunci nu iti mai da cu părerea si gata daca tot de ambalezi atata

| Celcestietot a răspuns (pentru CristianaCrss):

Nu ma ambalez, ti se pare tie, la fel cum ti se parea ca o sa dai funda... rolling on the floor

| CristianaCrss a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu, nu mi se pare. Te ambalezi asa pentru funda aia pe care nu o vei primi pentru ca nu m-ai ajutat cu nimic, eu dau funda doar celor care intr-adevar ma ajuta laughing)

| Celcestietot a răspuns (pentru CristianaCrss):

Interpretezi gresit, se vede ca nu te-ai dezvoltat complet. Daca nu mai ai ceva important de scris, sa ma lasi in pace cu notificari inutile, ca mai am si altceva de facut.

| CristianaCrss a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai atunci dispari, stii ca poti sa iesi oricând

| Anonima163333 a răspuns:

Semne ca esti indragostita;
1.Nu te poti opri din a te holba la baiatul respectiv.
2.Te gandesti 24/24 la el.
3.Iti doresti ca el sa fie fericit.
4.Zambesti cand il vezi sau cand ii pronunti numele.
5.Il visezi des.
6.Simti sa ii scrii mereu, lucruri banale.
7.Ii vezi calitatile, nu defectele.
8.Te entuziasmezi cand ii simti parfumul.
9.Citesti mesajele de la el in mod repetat.
10.Esti geloasa cand il vezi cu alte fete.

Din cate ai spus tu, esti clar indragostita de el! Succes.