| LyLiana a întrebat:

In ultima vreme mi s-a spus de mai multe ori ca par dorgata.La ce se refera colegi de clasa care supun asta? Cum pot sa nu mai par asa?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Adică ești cu capul în nori!
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Sa inteleg ca nu te comporti normal? Ai comentat cuiva raspunsul.

| MioaraParalescu a răspuns:

Ce iti pasa tie ce zic nataraii aia?

| LyLiana explică (pentru MioaraParalescu):

E important, daca te comporti normal ai sansa sa ai mai multi prieteni.

| MioaraParalescu a răspuns (pentru LyLiana):

Pai in cazul asta stiu si eu...
Fi si tu mai activa, bagate in seama cu ceilalti, fi mai infigareata.
Si asculta sfatul meu, niciodata nu te lua dupa gura lumii.

| Lamaitzza a răspuns:

Probabil se refera la faptul ca esti aeriana sau ceva de genul. Sau daca ai o fata mai somnoroasa gen. Habar n-am, nu trebuie sa te superi ca nu o zic cu rautate. thinking Ei o considera o gluma, daca te deranjeaza le poti spune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Tu trăbă să revii cu picioarele pe pământ.
Eşti pe altă planetă, cu capul în nori, visătoare.
Te pup!

| Adnsy78 a răspuns:

Nu le mai trage atentia la ce spun ei... Daca auzi ca iti arunca asa replici, comportate ca si cum nu ii auzi...Am avut si eu intimplari de acest gen.Ma ajutat mult acest fel de a nu le atrage atentia.Succes!