| Andu_Andu_1990 a întrebat:

Am și eu o întrebare.
Acum 2 seri stăteam în camera la mine era 1 noapte.
Și am auzit niste zgomote foarte ciudate parca cineva voia să sară la mine in curte parca dădea cu pumnii și picioarele în poartă, parca vroia sa intre în curte.
Și de frica am sunat la poliție că nu am avut tupeu sa ies afara că na sunt mii de cazuri.
Și de fapt era o alarma falsa, nu era nimeni poveste lungă etc.
Și a venit politia și mi-a spus : Tu ai chef de glume, ai ținui linia ocupata? și am vb doar 46 de secunde.
Și cică vrei să îți dau amendă și chestii.
Pai ba nu e datoria ta de polițist sa vii sa investighezi care e problema? Nu pentru asta ești plătit? Si daca nu era o alarma falsa ce dracu făceam, intra ăla peste mine și mă omora?
Acum vreau să spuneți cine are dreptate.
Și o părere din partea voastră

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Ai făcut bine din punctul meu de vedere. Polițiștii au datoria de a te apăra sau te a te face sa te simți în siguranță.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci ai auzit zgomote, "parca" incerca sa intre la tine. De ce nu te-ai uitat pe o fereastra din apropiere sa vezi mai bine?
Daca era hot, ala nu dadea in poarta sa faca galagie. Prima data trebuia sa te convingi la sigur, si pana la urma nu esti fata corect si nu esti nici minor? Deci e aiurea sa suni la politie ca ai auzit ceva "zgomot ciudat" si te-ai speriat.
Sau puteai macar aprinde luminile din casa curte sa vezi mai bine despre ce e vorba, un hot s-ar speria instant.
Deci n-ai procedat bine.
Eu am prins hoti incercand sa sara la mine nu odata, si nu eram matur. Am facut galagie, am luat o bata si dupa ei, dar pur si simplu prezenta ta, faptul ca cineva e acasa ajunge sa sperie hotii.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Criminal - depinde are dusmani? a fost amenintat? In rest in viata reala nu vezi ca cineva necunoscut sa intre la tine in casa simplu pentru a te ucide in special in Ro.