| anonim_4396 a întrebat:

Am de gand sa va pun o intrebare cu un iz putin "psihologic"...
Care sunt userii vostri preferati(de pe TPU -bineanteles)! si DE CE?
Si acum sa explic ce voiam sa zic cu "psihologicul" happy (adica de ce o consider intrebarea ca fiind INTERPRETORICA)...

Consider ca un om poate avea o anumita simpatie pentru o persoana :
-care se aseamana cu el(adica gaseste un punct "comun" cu acesta)
-sau persoane total opuse ca fire,cu trairi diferite, cu experiente diferite de viata... care te fac sa "vezi lumea altfel", intr-un alt mod...)
Desigur mai sunt si persoane pe care le "ignori"...

Deci- care sunt userii vostri preferati si de ce?(argumentati)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare utilizator care spune lucrurilor pe nume, care nu foloseşte clişee în exprimare, care are o mentalitate solidă, care se bazează pe principii, idei, idealuri şi raţionament, care vede lumea aşa cum e şi spune numai lucruri adevărate, ce reflectă realitatea, care are bun-simţ, care ştie să folosească sarcasmul într-un mod inteligent, care are ironii fine, care are simţul umorului, care aduce argumente solide într-o discuţie contradictorie, care nu-i cerşetor de funde&voturi, care nu e un asskisser şi care gândeşte liber şi nu se lasă total influenţat de părerile celorlalţi, este un utilizator pe care-l "prefer".

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Poti sa dai si niste nume?
happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Încă n-am întâlnit vreunul care să corespundă cerinţelor mai sus menţionate. laughing

10 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Eu simpatizez pe toata lumea happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ioandelasal din simplu motiv ca da mereu raspunsuri corecte si bine documentate

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Poti sa imi lasi un link cu o o intrebare/raspuns al acestui utilizator care tie ti-a parut bine documentata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu cum sa-ti raspund la intrebarea asta,ca tu zici ca e cu iz psihologic,ceea ce inseamna -cred eu- ca si noi trebuie sa facem cam la fel…
Care lucru e mai greu la mine, ca pe vremea mea, in scoala, se facea ``tehnologia materialelor`` si se ascuteau cutitele de strung…
Oricum, mie imi place de greece12.E adevarat ca nu prea vorbim noi,pen`ca sunt suparat pe ea de cand am mintit-o eu cu ceva, da` asta e alta poveste, n-o dezbatem acum, ca e mai complicata si ne ia timp mult…
Motivele pentru care o plac, nu le stiu exact - nu ma intreba…
Bun.La intrebare cu baiatul,nu ma duc sa-ti raspund,ca sa nu iasa conflict de interese, ca poate am de gand, pe viitor, sa-ti mai fac si curte pe-aici, deci nu s-ar mai potrivi gesturile intre ele…
Mersi pentru funda de azi.Mai vorbim…

Răspuns utilizator avertizat
| FrateleAndrei a răspuns:

Userul meu preferat este Andrea_Gorincioi_1943.De ce pentru că am doua chestii in comun cu ea.Varsta şi numele amandoi avem 13 ani iar pe mine mă cheama Andrei pe ea Andreea.