| diana1137 a întrebat:

am o mica problema degata de colegii mei de clasa sidle comunicare in general. Ei bine, eu sunt foarte timida si nu prea stiu cum sa vorbesc cu ceilalti pentru ca imi este frica sa nu cumva sa nu ma placa. eu port ochelari si s-au facut multe glume pe seama mea din cauza asta si nu prea mai stiu in cine sa am incredere. colegii vorbesc cu mine dar doar eu ma duc sa stau cu ei, ei nu vin sa stea cu mine si nu prea stiu ce sa fac sa fac
pentru ca sunt clasa a 10-a si de la anul*in clasa a 11-a) s-ar putea sa ma duc la un liceu internat in Bucuresti si vreau ca cei de acolo sa ma placa, sa ma inteleg bine cu toti(decizia parintilor cu leceul internat)
funda

Răspuns Câştigător
| Cristi94de a răspuns:

Stai linistit, pur si simplu nu sunteti "compatibili". Nu suntem facuti ca sa ne intelegem toti intre noi + ca generatiile ce urmeaza sunt de tot cac.u. Pana la urma trebuie sa accepti cine esti si sa nu iti fie rusine de nimeni. Cine te place, o sa te accepte exact asa cum esti. Stai linistita ca toate o sa se rezolve de la sine, ai grija la scoala si nu`i baga pe toti in seama.

PS : legat de ochelari, majoritatea fetelor care poarta ochelari sunt mult mai interesante, sexy, s.a.m.d.

| Veromi321 a răspuns (pentru Cristi94de):

Referitor la ochelari da asa e.

5 răspunsuri:
| neca a răspuns:

(iti simt durerea T_T doar ca eu nu vorbesc cu colegi mei pentru ca sunt niste cretini balosi care respira pe gura -_-)

joaca teatru fa ce fac si ceilalti fa aceleas glume stupide si prefate ca iti pasa de aceleas chesti de care le pasa si lor. sau continua sa fi tu insati cautati prieteni care sa te inteleaga si suportati colegii

| BLeur a răspuns:

Dacă te trimit la un liceu internat din Bucureşti, cooperează cu mai mulţi.

| Veromi321 a răspuns:

Nu e bine sa fi timida poti pierde multe lucruri in viata. Trebuie sa fi mai tupeista, mai infigareata, sa nu-ti fie rusine. De obicei persoanelor timide le lipseste increderea in sine si asta nu e bine. Gandeste-te la tine, analizeaza-te si descopera-ti lucruri importante la tine pe care sti ca te poti baza in viitor si in viata. De exemplu daca esti desteapta sau iti merge mintea bine si tu stii lucrul asta, atunci demonstreaza acel lucru prin vorbe si fapte. Nu stiu ce calitati mai poti avea tu, tu trebuie sa stii. Tu trebuie sa te explorezi. In timp ai sa prinzi curaj si incredere in tine cunoscandu-te si cunoscandu-ti calitatile pe care sti ca le poti pune la inaintare. Bafta happy

Răspuns utilizator avertizat