| hgfgcuhfcuj a întrebat:

BUNA, TPU am o problema destul de grava ce se poate lua in criza de ficat si fiere? raspuns rapid love struck

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

No-Spa, Scobutil, Metoclopramid, de preferinta injectabil, eventual pe vena intr-o perfuzie. Merg si pastile, dar au efect mai intarziat.
Daca nu ai, spala bine o lamaie, stoarce sucul intr-un pahar si coaja tai-o bucati si pune-o la fiert 15 minute in juma' de litru de apa. Cand apa a scazut la jumatate, se toarna peste sucul de lamaie si dupa ce se racoreste se bea cu inghitituri mici.

2 răspunsuri:
| WhatheWow a răspuns:

Mai bine pune intrebarea la categoria Sanatate ca poate o sa primesti un sfat util!

| Dennii14 a răspuns:

Buna, nu se poate lua.