| alexandru171 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa fac un curs pentru tuns frizerie ce parere aveti este usor sa inveti sa tunzi se castiga bani e complicat

3 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Eu zic sa incerci, iti poti descoperi un talent nestiut. Daca o vei face cu pasiune, sigur va iesi bine.

| HoneyPot a răspuns:

Trebuie sa ai vocatie, altfel vei fi un frizer mediocru. Trebuie sa intelegi ce vrea clientul. Poate vrea ceva simplu, poate ceva complex. Tunde pe cineva daca n-ai tuns inca. Incepe cu ceva simplu incat sa n-ai sanse sa-i ruinezi parul, apoi poti evolua. Daca iti place atunci merita sa faci cursuri si sa te angajezi in domeniu.
Cat despre bani, depinde cat de bine te descurci. Unii frizeri au clientela foarte bine inchegata, ceea ce aduce un venit frumusel.

| maryary a răspuns:

daca iti place sa tunzi este usor cred eu. am eu pe cineva care tunde si spune ca e usor