| Laurosa a întrebat:

De aproape 2 ani mi-a venit menstruația și mama și prietenele mele au aflat, dar vreau să-i zic și tatălui meu... Credeți că e o idee buna? Și cum ar trebui să-i zic?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Putin ii pasa lui de menstruatia ta, e suficient ca stie maicata de asta si te-a instruit ce ai de facut

| Celcestietot a răspuns:

Daca tu consideri ca este o idee buna, ne bazam pe propria ta initiativa. Sfatuieste-te cu mama ta, ea il cunoaste cel mai bine si va stii modul in care trebuie comunicat acest fapt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știe deja, dacă maică-ta știe i-a spus și lui. "A aflat" nu ar trebui să ascunzi anumite lucruri, lucruri care sunt firești, părinții tăi te-ar putea ajuta să înțelegi anumite lucruri, chiar și despre sex, maică-ta ți-ar da anumite cunoștințe pe care trebuie să le ai.

| Andrei200202 a răspuns:

Ca băiat și dacă m aș pune in locul tatalui tau, nu prea m ar interesa, gen e un lucru normal.
E ca si cum ii spui hei tata, uite cum mi-au crescut unghiile.
Poate îl si blochezi, nestiind ce să zica, dar presimt că îți va zice spune i maica tii.
După cum spuneam, nu e nevoie sa ii zici, nu are rost. Dacă mama ta știe e de ajuns.

| Nume6 a răspuns:

E bărbat, astea-s chestii de fete și femei, mai bine nu îi spui că după o să te simţi stânjenită la un moment dat.