| ellaells a întrebat:

Stiu ca poate pare copilaresc ce scriu aici dar am nevoie urgent de sfaturi. Ce sa fac sa pot sa uit o persoana? Sa nu ma mai gandesc? Am ajuns sa nu mai mananc, sa nu mai dorm noaptea, ma trezesc si plang, orice as face se rezuma la "a plange". Ce sa fac ca sa uit? Am nevoie de sfaturi va rog

13 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa iti umpli timpul cu activitati care te distrag de la acea persoana. Poti iesi cu prietenii mai des, poti citi sau te poti uita la filme. Incearca oricum sa iesi afara cat mai mult si sa stai cu alte persoane. Daca vei sta singura nu vei uita prea usor.

| ellaells explică (pentru OoBunnyoO):

Ai dreptate dar eu de felul meu sunt mai rece si mai izolata. Cateodata ascult melodii triste si stau inchisa in casa. Nu ies cate 2-3 zile si stiu ca asta e un lucru rau.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru ellaells):

Nu este un lucru rau daca nu esti genul de persoana care sa iasa afara foarte des. Insa cred ca in aceasta perioada ai putea face o exceptie. Incearca sa cunosti oameni noi si sa ai mereu o activitate. Pana la urma vei cunoaste pe cineva nou si o sa treci peste. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e primul pas in a o uita: trebuie sa suferi, sa plangi, sa te miorlai in toate modurile posibile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai bine sa plangi, elimini energia negativa dar el poti uita prin al ura. Care dintre voi doi a cauzat motivul despartirii?

| MisFit20 a răspuns:

Daca ti-e atat de dor de persoana respectiva, incearca sa o cauti, sa va vedeti, de ce sa uiti acea persoana daca simti ceva atat de pur il legatura cu ea, iti faci rau asa. Toate cele bune.

| ellaells explică (pentru MisFit20):

De-ar fi atat de usor sa caut acea persoana... Din pacate e aproape imposibil. Oricum iti multumesc pentru raspuns

| MisFit20 a răspuns (pentru ellaells):

Daca ar fi asa usor totul.Ti-e mai usor acum? ca suferi plangi si intorci perna pentru ca e prea uda? De ce sa te complaci, nu e usor stiu, cauta-ti forte cu care sa continui, cauta-l daca este el cel ales de tine.Nu lasa ca suferinta sa se dezvolte caci atunci veti uita unul de celalalt si rana chiar daca se inchide mereu o vei vedea.

| ellaells explică (pentru MisFit20):

As vrea sa il mai caut dar are pe altcineva. Eu am ramas doar cu plansul si suferinta. Vad cum trec zilele si mi-e imposibil sa il uit. Am incercat sa ma resemnez o perioada, dar vad ca iar am deschis vechiile rani

| OanaMaria01 a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie dupa o relatie de 4 ani,am suferit mult,am luat medicamente,si nu a functionat. Poate nu este cea mai buna varianta,dar la mine a functionat,Am iesit cu un baiat la suc, pe doar asa ca amici, si cu timpul am format si o relatie, si in ziua de azi sunt cu el de doi ani, si sunt mai fericita ca niciodata.Bafta si gandeste-te ca niciun baiat nu merita nicio lacrima chiar daca ai fi si Brad Pitt.:*

| ellaells explică (pentru OanaMaria01):

Iti multumesc mult pentru sfaturi. Cred ca daca mai continui asa o sa intru intr-o depresie. Crede-ma ca as da orice sa nu imi mai pese dar nu pot

| OanaMaria01 a răspuns (pentru ellaells):

Stiu cum e, am plans am luat medicament sa ma calmez si tot nu imi trecea.Parca el era ultimu baiat de pe pamant credeam ca nu gasesc altu mai bun, si uite ca fara sa vreau am gasit.Iesi si tu cu cineva, nu neaparat sa formezi o relatie, dar macar sa ai la cine sa te descarci, si sa uiti.Acuma cand ma gandesc cat am plans mi-am da seama ca nu merita nicio lacrima.

| ellaells explică (pentru OanaMaria01):

O sa incerc. Ma doare ca nu am cu cine sa vorbesc despre asta, ma inchid in mine si sufar, plang... Nu pot sa cred cate indura un om cand e ranit... Cata suferinta!