| anonim_4396 a întrebat:

Sunt complexată din cauza ca am sânii prea mici. Port cupa B la sutien si nu sunt mulțumită.Mi-e rușine să-mi vadă un băiat bustul.O prietena de-a mea mi-a văzut sânii si a zis că sunt de 2 ori cât ai ei, dar eu nu sunt mulțumită. Vreau să ajung de la cupa B la cupa D sau E.Ma gândeam să îmi pun silicoane dar sunt cam mică.Am aproape 18 ani.Ce să fac?crying

Răspuns Câştigător
| Adiadictie a răspuns:

Cel mai mult conteaza cum sunt sfarcurile. marimea lor!

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa devii rationala. Sa intelegi ca sanii imensi reprezinta o povara enorma si greu de suportat de catre cele care detin asa ceva. Majoritatea se plang de dureri aparute la nivelul coloanei vertebrale sau si mai grav de deformarea ireversibila a acesteia. De asemenea de dureri pronuntate, iar in cazul multora chiar insuportabile in zona claviculara. Daca ai sanii de marimea precizata poti fi foarte multumita si mandra de ceea ce ai si cu ce te-a inzestrat natura. Sanatate! Multa!

| GoldenZenith a răspuns:

Nici eu nu am sânii extraordinar de mari dar sunt proporționali cu restul corpului. Cred că e mai bine sa te accepți așa cum ești. happy

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Si care este problema daca ai sanii mici? Nu vad o problema si nu are de ce sa iti fie rusine. Daca exista vreun baiat care nu te accepta asa cum esti, atunci nu e bun de tine, nu ar trebui sa iti pese.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde și de cât ai B, că e o diferență între 70B și 95B.
D poartă bunicile și persoanele mai cu multe kilograme.
Oricum, după o vârstă nu o să mai conteze asta și va deveni o măsură oarecare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te mai uita la televizor sau la media in care apar femei prea perfecte asa poti sa ai cei mai mari si frumosi sani din lume, si tot vei ajunge sa nu fi multumitã. Mai bine mergi la salã si pune ceva masa pe fund si picioare.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai mare dreptate

| munteanuionvictor a răspuns:

Să rămăi așa cum ești.

Răspuns utilizator avertizat